Chernobyl 2 olarak mı yayınlanacak? Yeni dizi hakkında bildiklerimiz

Chernobyl 2 olarak mı yayınlanacak? Yeni dizi hakkında bildiklerimiz

Chernobyl 2. sezon ne zaman geliyor? HBO‘nun ilk sezonuyla büyük ilgi gören dizisinin yeni sezonu hakkında bildiklerimizi toparladık.

Dizinin ilk sezonu tüm dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Bazen sınırlı bazen daha derine inen 5 bölümlük mini dizinin yeni sezonu merakla bekleniyor. Fakat HBO bu konuyla ilgili henüz bir bilgi vermezken bazı spekülasyonlarda yer alıyor. Bu spekülasyonlardan biri ise yeni sezon yerine yeni bir dizi çekilmesi olduğu yönünde söyleniyor. Chernobyl dizisinin yaratıcısı ve senaristi olan Craig Mazin bu konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Craig Mazin yaptığı heyecan uyandıran bu açıklamalarda “Eğer yeni dizi için onay alabilirsek. Bunun Chernobyl felaketi üzerine değil, dünya çapında yankı uyandıran diğer felaketler Bhopal ve Fukushima gibi olaylara göre yapmak istiyoruz. Yani artık Chernobyl yerine dünyada gerçekleşen diğer facialara yönelmek istiyoruz.” gibi farklı şeylerden bahsediyor.

Chernobyl dizisi geride mi kalıyor?

Chernobyl dizisi geride mi kalıyor?

Bu söylemlerle hayranlardan tepki göreceğini düşündüğümüz Craig Mazin aynı zamanda farklı bir şey yapmak istiyor. Ancak her sezon farklı bir hikaye anlatımını True Detective ve American Horror Story gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

Bhopal felaketi

Bhopal faciası yada felaketi, 3 Aralık 1984 günü, ABD kökenli Union Carbide firmasının Hindistan’da Bhopal’de  gerçekleşti. Burada kurulan ve böcek ilacı üreten fabrikadan yanlışlıkla 40 ton metil isosiyanat gazını dışarı atması 18.000 kişinin ölümüne, 150.000’den fazla insanın zehirlenmesine sebep oldu.

Fukuşima I Nükleer Santrali faciası

Fukuşima I Nükleer Santrali kazaları 2011 Tōhoku depremi ve tsunamisi sonrasında, 11 Mart 2011’de Fukuşima I Nükleer Santralinde atmosfere radyoaktif madde salınmasına sebep olmuştur. Bu olay sonrasında gerekli önlemler alınsa da etkileri uzun bir süre boyunca sürmüştür.

Chernobyl dizisinin 1. sezonu 6 Mayıs’ta HBO ekranlarında yayınlanmış ve müziklerini ise Hildur Guðnadóttir bestelemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.