Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu film incelemesi

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu film incelemesi

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi yönetmenliğinde Özer Feyzioğlu, senaryosu ise gerçek bir hikayeden esinlenen yapım 22 Kasım 2019 tarihinde vizyona girdi.

Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği yeni biyografik türdeki film, 47 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu sığdıran, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen bir sporcunun hikayesini anlatıyor. Naim Süleymanoğlu, Dünya rekoruna ilk imzasını attığında, 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da olan Naim Süleymanoğlu, ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı. Genç ve yetenekli oyuncu Hayat Van Eck’i Süleymanoğlu rolünde izliyoruz. Barış Pirhasan’ın senaryosunu yazıp Fahir Atakoğlu’nun müziklerini yaptığı filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar yapıyor. Filmin IMDb puanının nasıl olacağını ve gişe hasılatını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu’ndaki hatalarla ilgili Ali Murat Hamarat’ın attığı tweet‘e göre; Filmde Naim Süleymanoğlu’nun ölüm yılı ve Seul Olimpiyat Oyunları’ndaki tarihi başarıya imza attığı gün yanlış yazılmış. Naim Süleymanoğlu’nun Seul Olimpiyat Oyunları’na damga vurduğu gün 20 Eylül 1988 olarak biliniyor. Ancak Hamarat açıklamasında filmde bu tarihin yanlış yazıldığını belirtti. İşin daha da kötüsü 18 Kasım 2017’de hayata veda eden Naim Süleymanoğlu’nun ölüm tarihi de filmde 2016 olarak belirtilmiş.

İlginizi Çekebilir: Cinayet Süsü film incelemesi ve yorumlar

Oyuncu kadrosunda Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Levent Ülgen, Yetkin Dikinciler, Hayat Van Eck’in bulunduğu yapım hakkındaki fikirlerimizi Zararına Sohbetler kanalında belirttik. Ayrıca filmde, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Mehmet Esen, Evren Erler ve İsmail Hacıoğlu gibi oyuncular da yer alıyor. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu ile ilgili yorumlarımızı, eleştirilerimizi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.