Cat Power Janis: Little Girl Blue Belgeseline Dahil Oldu

Sesiyle, kıyafetleriyle ve yarattığı kişiliğiyle çiçek çocukların yaşadığı döneme damgasını vuran bir sanatçı Janis Joplin’in yeni belgeselinin dünya prömiyeri 13 Ekim’de Toronto Film Festivalinde yayınlanacak. Chan Marshall diğer adıyla Cat Power, 1970 yılında 27 yaşında iken hayatını kaybeden Teksaslı efsanevi sanatçı Janis Joplin’in ailesine yazdığı mektupları seslendirecek.AUCKLAND, NEW ZEALAND - JANUARY 27: Cat Power performs live on stage during the Laneway Festival on January 27, 2014 in Auckland, New Zealand. (Photo by Fiona Goodall/Getty Images)

Belgesel türündeki film Deliver Us from Evil, West of Memphis gibi filmlerle öne çıkmış yönetmen Amy Berg imzası taşıyacak. Chan NME‘ye verdiği röportajda “Büyüdüğüm evde herkes müziğe dahil olurdu. Janis bizim evde bir nevi ikon gibiydi. Doğal olarak genç yaşta öğrendim. Bu biraz komik çünkü insanlara anlama kolaylığı sağlaması için karşılaştırmalar yapıyoruz, fakat Janis ya da Nina Simone ile Amy Winehouse’u karşılaştırmak onların yaptığı işi arka plana atmak olur. o zamanlarda, sahnede onun kadar serbest davranan, sahneye aşık olan biri daha yoktu. Janis aşktan ibaretti. kimsenin onunki kadar güçlü bir enerjisi yoktu.” diyen Cat Power’ın sesinin ayrı bir güzellik katacağından şüphemiz yok.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.