Çanakkale Ayvacık'ta 5.0 şiddetinde deprem! İstanbul, İzmir’de hissedildi!

Çanakkale Ayvacık’ta 5.0 şiddetinde deprem! İstanbul, İzmir’de hissedildi!

Çanakkale Ayvacık‘ta 5.0 şiddetinde deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) birimlerinin yaptığı açıklamada depremin Ayvacık ilçesinde saat 21:23’te 5.0 büyüklüğünde hissedildiğini söyledi.

CAN VE MAL KAYBI YAŞANMADI!

Deprem İzmir, İstanbul ve Bursa bölge sakinleri ve mahalleleri tarafından panik ve korkuyla hissedildi. Can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Yetkililerden Çanakkale Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, merkez üssü Ayvacık olan deprem için “İlk belirlemelere göre herhangi bir yıkım söz konusu değil çok şükür. Tüm ekiplerimiz şu anda depremin meydana geldiği merkez üssünde incelemelerini sürdürüyor.” diyerek açıklama yaptı. Kandilli Rasathanesi ise depremi 5.4 olarak belirledi ancak sonradan 5.2 olarak değiştirdi. Frank Hoogerbeets adlı bir tahminci, kendi “Yeni-çağ deprem tahminleme” sitesi Ditrianum adlı platformda 21 Şubat tarihinde 8 şiddetinden büyük bir depremin olacağını söylemesiyle ortalık biraz karıştı.

DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ! DEPREM İSTANBUL’DA DA HİSSEDİLDİ 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre depremin derinliğinin 8.4 kilometre olduğu açıklandı. Ayvacık Çanakkale’nin dışındaki iller ile beraber Ege ve İstanbul başta olmak üzere Marmara genelinde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü‘nün verilerine şuradaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.