Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (8 Şubat - 15 Şubat)
|

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (8 Şubat – 15 Şubat)

Okulların ara tatilleri, kış tatili derken şubat ayının ikinci haftasında da vizyonda yeni filmler bulunuyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren filmlerden  Organize İşler Sazan Sarmalı ve Can Dostlar yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya ile büyük gişe beklentisi olan ancak henüz milyon izleyici barajını geçemeyen Çiçero takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

LEGO Filmi 2 / The Lego Movie 2: The Second Part

Serinin ikinci filminde şehirde yaşayan vatandaşlar büyük bir tehditle karşı karşıya olduklarından beş yıl geçmiştir. LEGO DUPLO® uzaydan gelen istilacılar, her şeyi yeniden inşa edebileceklerinden daha çabuk yıkıyorlar. Kahramanımız Emmet’in bu duruma el atmasıyla şehri ve yaşayan sakinleri kurtarmaya çalışmasına tanıklık edeceğiz.

Yönetmen: Mike Mitchell (V)

Oyuncular: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett

Sarayın Gözdesi / The Favourite

Deborah Davis’in sinemaya uyarladığı hikayede İngiltere’de 18. yüzyılın başlarında Fransa ile savaş halindedir. Sağlığı kötü olan Kraliçe Anne (Colman) tahtı işgal edilir ve yakın arkadaşı Lady Sarah (Weisz) onun yerine ülkeyi yönetir. Yeni bir hizmetçi olan Abigail (Stone) geldiğinde, cazibesi onu Lady Sarah sevmesiyle aralarında su sızmamaktadır. Abigail bu fırsat ile beraber yoluna çıkan herkesi tek tek geçmeye çalışması anlatılıyor.

Yönetmen: Yórgos Lánthimos

Oyuncular: Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Stone

Asla Gözlerini Kaçırma / Never Look Away / Werk ohne Autor

Filmde, 1930’ların Nazi Almanya’sında başlayan ve 30 yıllık bir döneme yayılan epik hikayesi, insanları karanlıktan sanatın gücünün çıkarabileceğini gözler önüne seriyor. Gerçek olaylardan esinlenen filmde, Kurt ve Ellie üniversitede tanışır tanışmaz birbirlerine aşık olurlar. Ellie’nin babası, Profesör Seeband kızının erkek arkadaş seçiminden memnun değildir ve bu illişkinin bitmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır. Fakat bilmedikleri şey, Kurt ile Seeband’ın yaşamlarının zaten yıllar önce Profesör’ün işlediği korkunç bir suç nedeniyle bağlantılı olduğudur. Kurt, ne kadar sanatına odaklanmak istese de, Nazi rejimi altında geçen çocukluğunun ve komünizmin gölgesinde kalan gençliğinin yarattığı travmalardan kurtulmaya çalışacaktır.

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck

Oyuncular: Tom Schilling, Paula Beer, Sebastian Koch, Oliver Masucci

https://www.youtube.com/watch?v=GxAjvSt7Kbg

Sisters Biraderler / The Sisters Brothers

Western filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. 1850’lerin Oregon’unda geçen The Sisters Brothers, iki farklı doğaya sahip yörenin şöhretli tetikçileri Eli ve Charlie Sisters kardeşlerin Commodore’dan aldıkları emir doğrultusunda Hermann Kermit’in peşine düşerek onu öldürmeye çalışmalarını konu olarak anlatılıyor.

Yönetmen: Jacques Audiard

Oyuncular: John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal

New York in New York 

Berlin in Berlin’den esinlenen yapımda, bir kaza sonucu Dilber’in kocasını öldüren New York’lu fotoğrafçı Dylan, çektiği vicdan azabıyla daha fazla yaşayamaz ve Dilber’i bulup ondan özür dilemek ister. Onu yaşadığı yere kadar takip ettiği gecenin sonu, Mürtüz’ün de olaylara şahitlik etmesiyle büyük bir kovalamacaya dönüşecektir. Dylan canı pahasına Mürtüz’den kaçarken tesadüf eseri kendisini düşmanının evinde hapis olması konu ediniyor.

Yönetmen: Muammer Koçak, Serdar Gözelekli

Oyuncular: Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım

Sir-Ayet

Hicran bir yıl kadar önce çok sevdiği eşini kaybeder, kocasının yokluğunu bir türlü kabul edemeyen Hicran zor günler geçirmektedir. Kızı Gizem’in de yardımı ile psikolojik destek alır. Doktorun verdiği ilaçları düzenli kullanmayan Hicran, içerisinde bulunduğu bu durumdan kurtulamaz. Bir müddet sonra ona daha iyi geleceğini düşündüğü İstanbul dışında ki evlerinde yaşamaya karar verir. Gizem İstanbul’da okuluna devam etmektedir. Komşularından gelen telefon üzerine okuldan üç yakın arkadaşı ile birlikte acil olarak Annesinin yanına giderler.Gördükleri manzara karşısında şaşkına dönen gençler, korku dolu anları yaşamaya başlamışlardır.

Yönetmen: Onur Aldoğan

Oyuncular: Demet Oran, Aydan Akboğa, Sinan Taşkan

Mucize Uğur Böceği

Yedi benekli bir uğurböceği olan Rube, cam bir fanus içerisinde yaşamaktadır. Rube, efsanevi Altın Kanyon’a gitmenin yolunu düşler. Bu sırada kendisinden yardım talep eden Master Water adındaki yusufçuğu kaldığı laboratuvara götüren Rube ona ALtın Kanyon’a gitmeyi teklif eder. Ancak yusufçuğun böyle bir düşüncesi yoktur. Yola tek başına koyulmaya karar veren Rube, bu süreçte karşılaştığı birçok zorluğun üstesinden gelmek zorundadır.

Yönetmen: Ding Shi

Oyuncular: Haylie Duff, Jon Heder, Norm MacDonald

Babamın Kemikleri

Çocuk denecek yaşta, utanç verici bir nedenle köyünden kaçmak zorunda kalan ve bir daha dönmemeye yeminli bir adamın, annesinin vasiyeti üzerine, babasının kemiklerini almak için köyüne gidişini anlatan trajikomik bir öyküdür.

Yönetmen: Özkan Çelik

Oyuncular: Cem Davran, Ömer Aydede, Goncagül Sunar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.