Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (7 Aralık - 14 Aralık)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (7 Aralık – 14 Aralık)

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyonda birbirinden ilgi çekici filmler var. Bu hafta vizyondaki filmleri sizler için listeledik.

İşte bu hafta vizyona girecek filmler :

Don Kişot’u Öldüren Adam

Oldukça yaşlı olan ve sanrılar gören bir adam kendisini Don Kişot, reklamcılık müdürü Toby’i ise kendisinin güvenilir refakatçisi Sancho Panza zanneder. Bu tuhaf ikili 17. yüzyıl La Mancha’sı ve 20.yüzyıl Londra’sı arasında gidip geldikleri tuhaf bir yolculuğa çıkar. Zaman içinde Toby de gerçekleri hayallerden ayıramayacak hale gelir. Hikaye Toby’nin, Don Kişot’un rolünü üstlenmesiyle romantik bir hal alır.

Yönetmen: Terry Gilliam

Oyuncular: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgård

Kafalar Karışık

Kafalar Karışık filmi, evlenebilmek için kız arkadaşının kayıp babasını bulmaya çalışan bir gencin arkadaşlarıyla girdiği maceraları anlatıyor. Atakan ve Buse, mutlu ilişkilerini evlilikle taçlandırmak istese de Buse’nin dedesi bu işe razı gelmez. Atakan ne yapsa dedeyi ikna edemez. Tek yol olarak Buse’nin yıllardır kayıp olan babasını bulmak kalınca Atakan, yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşliğinde macera dolu bir serüvene atılır.

Yönetmen:  Yücel Yolcu

Oyuncular: Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin

Ölümcül Makineler – Mortal Engines

Bilim- Kurgu türündeki bu film büyük yıkımın ardından oluşan yeni düzende hayatta kalma mücadelesi veren insanları konu ediyor. Bu yıkım medeniyeti yok etmiştir ve hiçbir şey önceki haline benzemez. İnsanlar yeni bir yaşam biçimi geliştirmiş, büyük şehirler dünya üzerinde dolaşarak küçük olan kasabaları yağmalamaya başlamıştır. Tom Natsworthy ismindeki adam, büyük şehirlerden olan Londra’nın alt sınıfındandır ve Tom, tehlikeli Hester Shaw ile beklenmedik bir ortaklık kurarak dünyanın kaderini değiştirecektir.

Yönetmen:  Christian Rivers

Oyuncular: Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan

Paranın Kokusu

Taksi şoförü olan, sürekli taksisine binen yeni insanlarla tanışan Mehmet gün içinde yaşadıklarını arkadaşı Metin ve Adnan’a anlatır. Beraberce taksiye kamera koymaya karar verirler. Ankara’ya çapkınlık için gelen zengin bir adama şantaj yapan Mehmet ve arkadaşları bu işten aldıkları para ile çevresindeki insanlara yardım eder. Takside bir örgüte ait dosya unutulunca Mehmet ve arkadaşları için işler kontrolden çıkar.

Yönetmen: Ahmet Boyacıoğlu

Oyuncular: Murat Kılıç, Şevval Sam, Emrah Kolukısa

Şampiyon

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Şampiyon filmi, Bold Pilot isimli yarış atı sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkı konu alıyor. Bold Pilot daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza atan bir yarış atı. Bold Pilot’un bir diğer başarısı ise büyük bir aşka vesile olması.

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Oyuncular:  Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan

Şeytan Geçidi Enhara

Şeytan Geçidi Enhara Film sinemalar vizyon tarihi seanslar

Film, birbirini tanımayan 8 kişinin, bilmedikleri bir yerde uyanmasıyla yaşananları konu ediyor. Terk edilmiş bir binada farklı katlarda ve farklı odalarda uyanan bu kişiler buraya nasıl getirildiklerini anlamaya çalışırlar. Her biri birbirinden habersiz olan 8 kişi, yavaş yavaş binada dolaşmaya başladıkça burada başkalarının da bulunduğunu fark ederler. Farkında olmadıkları şey ise binada onların peşinde olan bir varlığın bulunmasıdır.

Yönetmen: Onur Aldoğan

Oyuncular:  Hakan Yusufoğulları, Yasemin Yıldız, Irmak Karakoç

Sihirbazın Balonları

Sihirbazın Balonları film sinemalar seanslar

 

Animasyon türündeki Sihirbazın Balonları, Terry isimli bir çocuğun maceralarını ele alıyor. Kötü bir büyücü olan Grump’ın tüm insanlığı olumsuz etkileyecek bir büyü yapmasıyla kahkaha dolu neşeli günler geride kalır. Terry herkesi eskisi gibi neşeli görmek için krallığa giderek büyücüyü bulmaya karar verir. Çıktığı yolculukta Terry’i birçok sürpriz beklemektedir.

Yönetmen: Andrés Couturier

Oyuncular: Lily Collins, Toby Kebbell, Ian McShane

Son Çıkış

Sabah 9, akşam 6 rutiniyle bir ofiste çalışan Tahsin sabrının sonuna gelmiştir. Her şeyi ardında bırakarak Akdeniz sahillerine yerleşmeye karar verir. Umut dolu bir yolcuğa çıkan Tahsin istanbul’dan bir türlü ayrılamaz. Bu yolculuk saçma ve bir o kadar komik bir hale bürünür.

Yönetmen: Ramin Matin

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Ezgi Çelik, Pınar Töre

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.