Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (30 Kasım - 7 Aralık)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (30 Kasım – 7 Aralık)

Her hafta olduğu gibi bu cuma günü de birçok yeni film vizyonda yerini alacak.

Peki bu hafta vizyonda neler var ?

Borç

Borç filmi sinemalarda bu hafta

37.Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazanan Vuslat Saraçoğlu yönetmenliğindeki Borç’ta, Eskişehir’de karısı ve kızı ile yaşayan, küçük bir matbaada çalışan Tufan’ın sıradan hayatının kriz sonucu nasıl bir değişim gösterdiği anlatılıyor. Filmde Tufan’ın “iyi olma” hali çeşitli sınavlara tabii tutulur. Yalnız yaşayan yan komşuları Huriye’nin aniden fenalaşması ve tek başına kalmasının riskli olmasıyla Tufan, Huriye’ye bakmaya karar verir ve olaylar gelişir.

Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu

Oyuncular: Serdar Orçin, İpek Türktan, Rüçhan Çalışkur

Kötülük İçinde

Film, gerçek bir olaydan uyarlanıyor, Aesha isimli genç bir kadının sıkıntılarından uzaklaşmak için şehir dışına giderek bir rahip tarafından ziyaret edilmesiyle başına gelenleri anlatıyor. Dinlenmek amacıyla yola çıkan Aesha, önceden annesinin kaldığı izole yere gitmek istese de bu yolculuk onun hayatını alt üst eder. Geçmişte annesinin gezdiği yerlerde gezen Aesha, gece yarısı kapısına gelen bir rahibin ardından korkunç bir kabusun içine girer.

Yönetmen: Scott Jeffrey

Oyuncular: Becca Hirani, Georgia Wood, Lucy Chappell, Patsy Prince, Mika Hockman

https://www.youtube.com/watch?v=Fp3dNyDpX4U

Suçlu

Suçlu filmi, rütbesi indirilen ve artık masa başında çalışan polis memuru Asger Holm’un yaşadıklarını konu ediyor. Gelen telefonlara bakmak gibi sıkıcı işlerle uğraşan Asger beklenmedik bir telefonla yeni bir maceraya atılır. Telefondaki kadın kaçırıldığını söylemektedir ve bir anda telefonun bağlantısı kesilir. Polis istasyonunda tıkılıp kalan Asger, başkalarını kendi gözü ve kulağı olarak kullanması gerekecektir ve zaman gittikçe azalır, olayın ciddiyeti artar.

Yönetmen: Gustav Möller

Oyuncular: Jakob Cedergren, Jakob Ulrik Lohmann, Morten Thunbo

Hindistan Eşkıyaları

Film, Hint Yarımadası’nın 1785 yılındaki durumundan tarihsel bir kurguyu izleyiciyle buluşturuyor. Hint Yarımada’sına hala Hindutan ya da Hindostan denildiği yıllarda, İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı hüküm sürmekte, İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı gittikçe genişleyerek Hindistan’ın büyük bölümüne egemen olmaya başlamıştır. Bu durumdan rahatsız olan Khudabaksh Azaad isimli bir haydutun liderliğindeki grup Hindistan’ı İngilizlerin elinden kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girer.

Yönetmen: Vijay Krishna Acharya

Oyuncular: Amitabh Bachchan, Aamir Khan, Katrina Kaif

Hedefim Sensin

Hedefim Sensin Filmi BKM

Film, İstanbul sokaklarında çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan isimli gencin öyküsünü konu alıyor. Zekeriya çok geveze bir adam olduğundan başına gelen tüm kötülükler çenesinden dolayı gelir. Bir gün yine konuşmaması gereken bir yerde konuştuğunda başına çok daha büyük dertler açılır ve Zekeriya İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. Bu olay ile Zekeriya’nın hayatında bir dönüm noktası yaşanır ve ilk defa gittiği Gökçeada böylece Zekeriya’nın yeni yuvası olur.

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Gonca Vuslateri

 

Örümcek Ağındaki Kız

Film, bir gizemi aydınlatmaya çalışan ve doğruları ortaya çıkarmak için uğraşan bir gazeteci ve bilgisayar korsanının mücadelesini konu ediyor. Bilgisayar korsanı Lisbeth Salander ve gazeteci Mikael Blomkvist kendilerini casuslar, siber suçlular ve yozlaşmış hükümet yetkilileriyle dolu bir örümcek ağının ortasında bulur ve bu ağ gittikçe karmaşıklaşmaktadır.

Yönetmen: Fede Alvarez

Oyuncular: Claire Foy, Sverrir Gudnason, Sylvia Hoeks

Yeşil Rehber

Film, Afro-Amerikalı ünlü bir piyanist olan Dr. Don Shirley ve konser turu için onun şoförlüğünü yapan Tony Lip’in hikayesini konu ediyor. Ünlü piyanist konser turu kapsamında birçok yere gidecektir ve kendisi ile gezecek bir şoför arayışındayken Tony’yi işe alır. Tony, yolculuğu Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahlar üzerinden sürdürebilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr. Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle ve beklenmedik nezaketle karşılaşır.

Yönetmen: Peter Farrelly

Oyuncular: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.