Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (22 Şubat - 1 Mart)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (22 Şubat – 1 Mart)

Şubat ayının dördüncü haftasında da vizyonda yeni filmler bulunuyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren filmlerden Organize İşler Sazan Sarmalı ve Hep Yek 3 Titrettin Beni yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Bir Aşk İki Hayat ile Alita: Savaş Meleği filmi takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2

İlk film “Ölüm Günün Kutlu Olsun”de bir kolej öğrencisi, katilinin kimliğini keşfedinceye dek bir döngü içinde, cinayet gününü tekrar tekrar tekrar yaşaması anlatılıyordu. Bu sefer ise yeniden bu olayları yaşayarak tekrardan katili bulmaya çalışacaktır.

Yönetmen: Christopher Landon

Oyuncular: Jessica Rothe, Israel Broussard, Phi Vu

New York in New York

Berlin in Berlin filmin yeniden uyarlaması olan filmde, bir kaza sonucu Dilber’in kocasını öldüren New York’lu fotoğrafçı Dylan, çektiği vicdan azabıyla daha fazla yaşayamaz ve Dilber’i bulup ondan özür dilemek ister. Onu yaşadığı yere kadar takip ettiği gecenin sonu, Mürtüz’ün de olaylara şahitlik etmesiyle büyük bir kovalamacaya dönüşecektir. Dylan canı pahasına Mürtüz’den kaçarken tesadüf eseri kendisini düşmanının evinde hapis bulması anlatılıyor.

Yönetmen: Muammer Koçak, Serdar Gözelekli

Oyuncular: Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım

Sibel

Film, Kuşköy’de yaşayan ve ıslık diliyle konuşan 25 yaşındaki Sibel’in, ormanda bir yabancıyla karşılaşmasının ardından yaşadığı değişimi anlatan Sibel, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin üçüncü uzun metrajlı filmidir.

Yönetmen: Guillaume Giovanetti, Çağla Zencirci

Oyuncular: Damla Sönmez, Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstendil

Git Be Abi

Fen-fen Cheng’in yönettiği Go Brother!, bir türlü anlaşamadığı abisinin hayatından çıkmasını dileyen Shi Miao’nun hikâyesini anlatıyor. Abisinden nefret eden kız kardeş Shi Miao, bir gün dilek dileyerek abisinin hayatından çıkmasını ister ve dileği gerçekleşir. Bunun üzerine macera ve komedi dolu olayların yaşandığı filmde hiç beklenmedik olaylar karışacaktır.

Yönetmen: Fen-fen Cheng

Oyuncular: Yuchang Peng, Zi-feng Zhang, Jinmai Zhao

Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna

Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna (Orijinal adıyla Snezhnaya koroleva. Zazerkale) filmi, sihirli dünyayı kurtarmaya çalışan Gerda’nın macerasını konu ediyor.

Yönetmen: Robert Lence, Aleksey Tsitsilin

Oyuncular: Lina Ivanov, Vladimir Zaitsev, Olga Zubkova

Döndüm Ben

Filmde, evliliğini bitirme planları yapan Cenk’in, eşi Melda’nın çocuk sahibi olmak istediğini açıklamasından sonra bu durumdan kurtulabilmek için arkadaşı Samet’e danışmasıyla gelişen olaylar komik bir dille anlatılmaya çalışılıyor.

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı

Oyuncular: Ayhan Taş, Burak Satıbol, Sadi Celil Cengiz

Tez: 13. Gece

Yerli sinemada buluntu film alt türünün yeni bir örneği olan Tez: 13. Gece filmi, psikolojik sorunları olan Narin’le terapi seansları düzenleyen Gaye’nin hikâyesine odaklanıyor. Erkek arkadaşı Emre’nin önerisiyle Narin adlı psikolojik sorunları olan bir öğrencinin yanına taşınan Gaye klinik psikoloji alanında yüksek öğrenim görmektedir. Gaye, okulunun bitirme tezi için konu olarak Narin’i seçer ve onunla yaptığı seansları kardeşi Barış’ın yolladığı kamera ile çekmeye başlar. Kameradaki kayıtlara bakıldığında, Gaye sadece 13 gece çekim yapabilmiş, o günden bu yana kendisinden haber alınamamıştır.

Yönetmen: Taylan Işıklar

Oyuncular: Benan Kılıç, Fulya Işıklar, Hüseyin Yaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.