Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (22 Mart - 29 Mart)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (22 Mart – 29 Mart)

Mart ayının son haftasında 9 yeni film vizyona giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçen haftalarda vizyona giren filmlerden Captain Marvel ve Türk İşi Dondurma yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Mucizeler Parkı ile Öldür Beni Sevgilim ve Kadavran filmleri takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

US / BİZ

Jordan Peele’in 2. filminde: “Bir anne (Lupita Nyong’o) ve bir baba (Winston Duke), çocuklarını alıp sahil kenarındaki evlerine götürürler. Burada bir arkadaşlarıyla (Elisabeth Moss) karşılaşırlar. Gece ilerlerken, eve gelen davetsiz misafirlerin huzurlu ortamı kaosa çevirmesi.” anlatılıyor.

Yönetmen: Jordan Peele

Oyuncular: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss

Soğuk İntikam / Cold Pursuit

Liam Neeson’un başrolünde yer aldığı filmde, sessiz bir aile babası olarak kar temizleyiciliği yapmaktadır. Rocky Dağları’ndaki gösterişli bir kasabanın kardan etkilenmemesini, yolların daima açık tutulmasını sağlar. Eşiyle birlikte turistlerin sıkça ziyaret ettiği bu yerde, konforlu bir kulübede, mutlu bir yaşam sürmektedir. Nels bir süre sonra bu sakin ve huzurlu kasabadan ayrılmak zorunda kalır. Çünkü oğlu bir uyuşturucu baronu tarafından öldürülmüştür. Vakit kaybetmeden intikam almak için oğlunu öldürüren adamın peşine düşer. Bu alışılmadık kahraman, avcılık yeteneklerini kullanarak sıradan bir insandan, yetenekli bir katile dönüşür ve karteli parçalamayı amaçlar. Nels’ in yaptıkları, tahmin edilemez bir gangster olan Viking ile rakip bir mafya patronu arasında bir bölge savaşına yol açar. Kimsenin yara almadan kurtulamayacağı bu savaşta adalet sağlanacak mı? belli olacak.

Yönetmen: Hans Petter Moland

Oyuncular: Liam Neeson, Tom Bateman, Tom Jackson

Mirai

Hosoda’nın yeni animasyonunda, annesi kucağında ailenin yeni üyesi ile içeri girdiğinde, dört yaşındaki Kun’un dünyası altüst olacaktır. O güne kadar ailenin ilgi odağı olan Kun, kız kardeşi Mirai’nin doğumuyla birlikte artık kendisine yeteri kadar ilgi gösterilmediğini düşünür. Kız kardeşini bir türlü kabullenmeyen Kun, arka bahçedeki bir ağaç sayesinde büyülü bir dünyaya adım atar. Burada annesi genç bir kızdır, dedesi enerji dolu bir delikanlı ve kıskandığı kız kardeşi Mirai de bir ergen olmuştur. Büyük maceralara yelken açan Kun’un dünyaya bakışı değişir ve bir ağabey olma yolunda adım atar.

Yönetmen: Mamoru Hosoda

Oyuncular: Moka Kamishiraishi, Haru Kuroki, Gen Hoshino

Anadolu Turnesi

Müzikle iç içe geçen bu filmde, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelip Beyoğlu’nda bohem bir müzik stüdyosunda ortak hayat kurmuş dört genç, saykedelik rock grupları Venus Music Peace Band ile Anadolu turnesine çıkmayı kafaya koyarlar. Ülkede 2014 yazında esen umutlu siyasi rüzgardan ve Anadolu Rock’tan gazlarını alıp, ekipmanlarını 80 model bir vosvosa yüklerler ve yola çıkarlar. Niyetleri iyidir ama müzikleri her zaman kolay değildir. Durdukları her şehirde spontane, halka açık konserler verirken, tüm bakışları üzerlerinde toplarlar. Meraklı teyzeler, şaşkın güvenlik görevlileri, dert yanmaya hevesli taksiciler, radyodaki ana haber bültenleri, seçim sloganları, moteller, televizyondaki tartışma programları, YouTube videoları, dağlar, ovalar ve yollar arasında şehirden şehire savrulan bu dört gencin istikameti gün geçtikçe belirsizleşmeye başlamıştır.

Yönetmen: Deniz Tortum, Can Eskinazi

Oyuncular: Cem Celal Bilge, Mert Coşar, Mustafa Aydın

Kuzular Kurtlara Karşı 2

Kuzular ve kurtlar, beraber yaşar mı hiç? Yaşar tabii! Kuzuların kasabasında yaşayan Gri adlı kurt, hayatından çok da mutludur. Ama bu haber, uzaklarda yaşayan kurtların lideri Gark’ın kulağına gidince işler değişir. Gark’a göre bu, doğanın kanunlarına aykırıdır! Gark’ın kurtlarıyla Gri’nin kuzuları karşı karşıya gelince aralarında türlü oyunlara ve komikliklere sahne olan bir çekişme başlar. Sonunda bakalım kim haklı çıkacaktır. Göreceğiz!

Yönetmen: Vladimir Nikolaev (II)

Oyuncular: Graham Halstead, Vladimir Chuprikov

Özgür Dünya

Şevki Es ve Faruk Aksoy’un yönetmenliğini üstlendiği Özgür Dünya, babası, arkadaşları ve kendi özgürlüğü için mücadele eden Aslı’nın hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen: Şevki Es, Faruk Aksoy

Oyuncular: Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan

ALİ

ALİ, mide kanserine yakalanan genç bir adamın yaşadığı zorlukları konu ediyor. Onun hastalığı, sadece kendisinin değil, babasının da hayatının değişmesine neden olur. Oğlunun iyileşmesi için elinden geleni yapan baba, bu süreçte günden güne tükenmeye başlar. Filmin sonunda hayat, babayı zor bir karar vermeye iter. Filmde gerçek bir olaydan esinlenildiği belirtiliyor.

Yönetmen: Ramazan Özer

Oyuncular: Gürbey İleri, Hakan Meriçliler, Semra Dinçer

https://www.youtube.com/watch?v=NdhZw7vbfxo

Şeytan-i İns

Şeytan-i İns, geçmişi hakkındaki gerçekleri öğrenmek için doğduğu köye geri dönen genç bir adamın hikayesini anlatıyor.

Yönetmen: Gökhan Arı

Oyuncular: Emre Özmen, Derya Çavuşoğlu, Oğuz Şenol

BABA ‘Bu Alem Bi Alem’

Alemin “Baba”sı olayım derken, ailesinin babası olamayan Kamuran Baba, hayatının pişmanlığını yaşamaya başlayınca, “Bu işlerin sonu yok” diyerek, bütün illegal işlerinden sıyrılarak, sadece legal işler yapmaya karar veren birinin maceraları konu ediniyor.

Yönetmen: Oğuz Yalçın

Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Melih Çardak, Tarık Papuççuoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.