Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (18 Ocak - 25 Ocak)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (18 Ocak – 25 Ocak)

Sinemalardaki yapımcı-mısır kavgaları devam ederken bu hafta da vizyonda birçok yeni film var. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber göz atalım.

İşte bu hafta vizyona girecek filmler:

Glass

Senaryosunu da M. Night Shyamalan’ın yazdığı filmde güvenlik görevlisi David Dunn, 24 kişiliği olan rahatsız ve sinirli bir adam olan Kevin Wendell Crumb’u izlemek için doğaüstü yeteneklerini kullanmasına tanıklık edeceğiz.

Yönetmen: M. Night Shyamalan
Oyuncular: James McAvoy, Bruce Willis, Anya Taylor-Joy

https://www.youtube.com/watch?v=m4BjHCX9dEw

İmgeler ve Sözcükler / The Image Book (Le livre d’image)

Filmin kısa özeti “Hiçbir şey ama sessizlik. Hiçbir şey ama devrimci bir şarkı. Bir elin beş parmağı gibi 5 bölümde bir hikaye.” diyerek anlatılıyor.

Yönetmen: Jean-Luc Godard
Oyuncular: Jean-Luc Godard

Arakçılar / Shoplifters

Birbirleriyle hiçbir kan bağı bulunmayan bu yoksul ve garip ailede herkesin bir rolü vardır. Baba Osamu her zamanki gibi marketten aşırdıklarını eve götürürken, dışarıda yalnız başına küçük bir kız bulur. Hiç konuşmayan bu kızı eve getirdikten sonra, aile ona bakmaya karar verir. Her ne kadar sessizliğinin nedeni anlaşılmasa da kız da onların varlığına alışır kısa sürede. Yaptıkları ufak hırsızlıklar sayesinde hayatlarını devam ettirebilen aile, ne kadar yokluk içinde olsa da birlikte mutludur. Ancak beklenmedik bir ölümle ortaya çıkan sırlar, hayatlarının başka bir yöne gitmesine neden olacaktır.

Yönetmen: Hirokazu Kore-eda
Oyuncular: Lily Franky, Sakura Andô, Kiki Kirin

https://www.youtube.com/watch?v=D2nE6x24ggU

Borç Harç

Yönetmen: Efe Hızır
Oyuncular: Oğuzhan Uğur, Melisa Akman, Burak Topaloğlu

Üç Harfliler: Adak

Salih ve arkadaşlarını olarak geçen karakterlerin gerçek olaylardan beyaz perdeye uyarlandığı söylenen film.

Yönetmen: Alper Mestçi
Oyuncular: Ramazan Demir, Ceren Yılmaz, Ejder Özkarslıgil

Uçan Halı ve Kayıp Elmas

Ailesiyle birlikte fakir bir köyde yaşayan Ahmet, baba mesleği olan terzilik yerine dünyayı dolaşan bir gezgin olmanın hayallerini kuran küçük bir çocuktur. Bir gün tesadüfen bulduğu uçan halı sayesinde hayalleri gerçek olur, en iyi arkadaşı olan keçisini de yanına alarak maceralara atılır. Bu maceralarda karşısına yepyeni arkadaşlar, asla hafife alınamayacak düşmanlar ve rüyasında bile göremeyeceği bir hazine çıkacaktır. Uçan Halı ve Kayıp Elmas, hayallerinin peşinden gitmenin önemi hakkında bir çöl masalıdır.

Yönetmen: Karsten Kiilerich
Oyuncular: Vibeke Dueholm, Peter Frodin, Rebecca Rønde Kiilerich

Can Dostlar

Sürekli telefonlarıyla oynayan çocuklar artık sokakta oynamayı unutmuş gibilerdir. Mahalleye yeni gelenlerin de ısrarıyla, çocuklar bu gidişata son vermek için yeniden parkta oynamaya karar verir. Ama bir sorun vardır: parkın bitişiğindeki evde oturan Kötü Kazım. Parka gelen herkesi korkutan Kötü Kazım’ın kimsenin bilmediği sırrı nedir? Çocuklar bir olup parkı Kazım’dan geri alabilecek midir?

Yönetmen: Tuğçe Soysop
Oyuncular: Selim Bayraktar, Berat Efe Parlar, Esat Polat Güler

Çiçero

Çiçero adlı casusun 2. Dünya Savaşı’nın gidişatını değiştirdiği söylenen ve Almanya’nın bozguna uğramasında etkin payı olan casus Çiçero’nun savaş sırası ve sonrası yaşadıklarının konu edindiği filmdir.
Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik, Ertan Saban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.