Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (15 Şubat - 22 Şubat)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (15 Şubat – 22 Şubat)

Sevgililer gününün ön planda olduğu şubat ayının üçüncü haftasında da vizyonda yeni filmler bulunuyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren filmlerden  Organize İşler Sazan Sarmalı ve Lego Filmi 2 yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya ile Can Dostlar filmi takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Alita: Savaş Meleği / Alita: Battle Angel

Avatar sonrası merakla beklenen yapımda gelecek zamanda geçen filmde kendi türünün tek örneği bir genç kadın olan cyborg olan Alita’nın yolculuğu, kim olduğu ve dünyayı değiştirmek için verdiği kavgayla beraber gerçekliğini keşfetmesinin hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen: Robert Rodriguez

Oyuncular: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında / At Eternity’s Gate

At Eternity’s Gate’de kendisi de ressamlıkla uğraşan yönetmen filmin senaryosunu Claude Carrière ve Louise Kugelberg’le beraber yazmış. Kurgusunu da yine Louise Kugelberg yapmıştır. Filmde ise Vincent van Gogh’un Arles ve Auvers-sur-Oise Fransa’da sürdürdüğü yaşamı betimleniyor.

Yönetmen: Julian Schnabel

Oyuncular: Willem Dafoe, Oscar Isaac, Rupert Friend

Bir Aşk İki Hayat

Romantizmin yoğun olarak geçeceği Akyürek’in yönetmen Umut, Korel’in ise mimar Deniz karakterine hayat verdiği ‘Bir Aşk İki Hayat’ta gündelik hayatta yaptığımız anlık seçimlerin yaşamımızı sonsuza kadar nasıl değiştirdiği gözler önüne serilecek. Umut’un bir akşam iki seçenek arasında kalması sonucu verdiği kararlardan biri karşısına Deniz’i ve aşkı çıkarırken, diğeri ise onu uçuruma doğru sürükleyecek. Umut ve Deniz’in karşılaşmaları sonucu kaderlerinin de sonsuza kadar değişeceği film, hayatın sonsuz ihtimallerle dolu olması üzerine durulacak.

Yönetmen: Ali Bilgin

Oyuncular: Bergüzar Korel, Engin Akyürek, İpek Bilgin

Göç Mevsimi / Pájaros de verano / Birds of Passage

Filmin konusu şöyle: 1970’li yıllarda bir aile kurma umuduyla köklü bir aileden kız almak isteyen Rapayet, başlık parası için en yakın arkadaşı Moises’le birlikte illegal ticarete atılır. İşler düşündüklerinden de kârlı gider; Rapayet de Moises de artık hayal edemeyecekleri kadar zengindir. Ancak parayla gelen hırs ve açgözlülük, sıkı sıkıya bağlı oldukları geleneklerinin ve aile bağlarının zedelenmesine neden olur. Rapayet ailesini korumak için her türlü fedakarlığı yapsa da kapıda bekleyen büyük savaşa engel olamaz.

Yönetmen: Ciro Guerra, Cristina Gallego

Oyuncular: José Acosta, Carmiña Martínez, Jhon Narváez

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı /  Astérix – Le Secret de la Potion Magique

Serinin devam filminde yenilmez Galyalıların gücüne güç katan Sihirli İksir için ot toplamaya çıkan Büyüfix ufak bir kaza geçirir. Artık iyice yaşlanan Büyüfix’in, bu kaza üzerine Galyalıların geleceği ile ilgili endişesi artmaya başlamıştır.

Yönetmen: Louis Clichy, Alexandre Astier

Oyuncular: Bernard Alane, Christian Clavier, Guillaume Briat

Şeytanın Büyüsü / Adaline

Haftanın korku türünde filminde genç bir kadın olan Daniela, sanat ile ilgilenmektedir. Kendisine ait bir dünya kuran Daniela’nın yaşamı, avukattan aldığı bir haberle farklı bir hal alır. Daniela’ya, teyzesi Sofia’dan yüklü miktarda para ve bir ev kalmıştır. Kendisine kalan miras ile ne yapacağına karar veremeyen Daniela, şehir dışına çıkmanın kendisine iyi geleceğini düşünerek, eve gitmeye karar verir. Vakit kaybetmeden yola koyulan genç kadın, yeni bir yer görecek ve yeni insanlarla tanışacak olmasından dolayı oldukça heyecanlıdır. Ancak onu bekleyen şeyler, düşündüklerinin çok ötesindedir. Teyzesinin evine yerleştikten kısa bir süre sonra, tuhaf olaylarla karşı karşıya kalan Daniela, evde genç bir kıza ait olan bir günlük bulur. Genç kadın, günlüğü okumaya başlayarak, geçmişin kapılarının aralar ve geçmişin korkunç gerçekleri ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Bidisha Chowdhury

Oyuncular: Jill Evyn, Lane Townsend, Jeremy Walker

Hep Yek 3

Serinin 3 filminde Altan ile Gürkan’ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor.

Yönetmen: Özgür Bakar

Oyuncular: Gökhan Yıkılkan, İnan Ulaş Torun, Ali Sürmeli

https://www.youtube.com/watch?v=7XV1-ANRBzM

Cool Çocuklar Kampta / Camp Cool Kids

Disney Channel’in filminde eğlenmek için gittikleri kampta hayatlarını değiştirecek değerli dersler alan iki kardeşin hikayesini konu ediyor. Anneleri ile birlikte dedelerinin yanına taşınan Zach ve Spencer, yeni hayatlarına uyum sağlamakta biraz zorlanır. Babalarının kaybından sonra büyük bir yıkıma uğrayan kardeşler birbirleri ile pek de iyi geçinemez. Anneleri, ikisinin tatile çıkmasının onlara iyi geleceğini ve bu sayede ilişkilerinin düzeleceğini düşünerek onları kampa göndermeye karar verir. Gittikleri kamp sadece onların ilişkisine etki etmekle kalmayıp aynı zamanda hayatlarını değiştirecek birçok şey öğrenmelerini sağlar. Kardeşler, kamp sayesinde bir şeyi başarmak için kendilerine de inanmaları gerektiğini, zorbalık yapmamaları gerektiğini, hile yapanların asla kazanamayacağını ve gerçek dostluğun ne demek olduğunu öğrenir.

Yönetmen: Lisa Arnold

Oyuncular: Logan Shroyer, Connor Rosen, Leigh-Allyn Baker

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.