Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (15 Mart - 22 Mart)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (15 Mart – 22 Mart)

Mart ayının üçüncü haftasında vizyona 9 yeni film giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçen haftalarda vizyona giren filmlerden Captain Marvel ve Öldür Beni Sevgilim yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Organize İşler Sazan Sarmalı ile Kar Topu Savaşları 2 ve Bir Aşk İki Hayat filmleri takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Beautiful Boy / Güzel Oğlum

Brad Pitt’in yapımcı olduğu filmde, uzun yıllar boyunca bağımlılıkla başa çıkmaya çalışan bir ailenin hayatta kalması ve Nic Sheff’i canlandıran Timothée Chalamet‘nin iyileşmesi ile ilgili yüreklendirici ve ilham verici bir deneyim konu ediniyor.

Yönetmen: Felix Van Groeningen

Oyuncular: Steve Carell, Timothée Chalamet, Jack Dylan Grazer

https://www.youtube.com/watch?v=nd25kyiXHzs

Wonder Park / Mucizeler Parkı

Bu eğlenci görünen animasyonun hikayesinde mühendislik tasarımlarına ilgi duyan, erken gelişmiş, 8 yaşındaki bir çocuk, göz alıcı bir eğlence parkı tasarlar ve bunun gerçeğe dönüştüğünü keşfeder. Ama sevgili parkı tehdit altında kaldığında, onu müthiş hayal gücü ve çok özel arkadaşlarıyla birlikte ancak kendisi kurtaracaktır.

Yönetmen: Dylan Brown

Oyuncular: Brianna Denski, Ken Hudson Campbell, Jennifer Garner

İstila Altında / Captive State

Filmde, Chicago eyaleti sınırlarında geçen hikayede uzaylı istilasına odaklanıyor. Yerli bir güç tarafından işgalin ardından yaklaşık on yıl süren bir Chicago içinde yer alan Captive State’a gidiyoruz. Çatışmanın her iki tarafındaki geçen işbirlikçiler ve muhaliflerin yaşamlarının araştırması anlatılıyor.

Yönetmen: Rupert Wyatt

Oyuncular: Ashton Sanders, John Goodman, Vera Farmiga

Türk İşi Dondurma

Film Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlamasıyla başlıyor. Ardından 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.

Yönetmen: Can Ulkay

Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Şebnem Bozoklu

Kıyamet / Den Blomstertid Nu Kommer

Kıyamet adlı bu yapımda büyük bir kaosun ortasında gençlik aşkı ile yeniden bir araya gelmeye çalışan genç bir adamın hikayesine odaklanılıyor. İnsanlık tehlike altındadır. Kaos, yıkım ve ölümün hüküm sürdüğü dünyada insanların tek amacı hayatta kalmayı başarmaktır. Genç bir adam olan Alex, tam da bu kargaşa içerisinde geçmişinden gelen bir hayaletle karşılaşır. Alex, henüz 12 yaşındayken babasının baskısı ile ayrılmak zorunda kaldığı ve o günden beri kalbinden söküp atamadığı gençlik aşkı Anna ile karşı karşıyadır. Hayatının aşkını bir kez daha kaybetmek istemeyen Alex, hayatını kaybetmek pahasına zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen: Victor Danell

Oyuncular: Christoffer Nordenrot, Jesper Barkselius, Lisa Henni

Kadavra / The Possession of Hannah Grace

Korku, gerilim türündeki bu yapımda şok edici bir şeytan çıkarma ayininin kontrolden çıkması sonucunda, genç bir kadın yaşamını kaybeder. Aylar sonra eski bir polis olan Megan Reed morgda, gece vardiyasında çalışmaya başlamıştır ki, kimliği belirsiz bir kadavra morga getirilir. Bu sırada Megan korkunç deneyimler yaşamaya ve kadavranın şeytani bir güç tarafından ele geçirilmiş olabileceğini düşünmeye başlar.

Yönetmen: Diederik Van Rooijen

Oyuncular: Shay Mitchell, Stana Katic, Grey Damon

Marid

Korku filmi olan bu yapımın tanıtımında “Nefes alamadığında Çığlık atamazsın, Nefes almaya hazır mısın?” denilen bir sloganı bulunuyor.

Yönetmen: Kemal Özdemir

Oyuncular: Onur Bilgin, Hilal Anay, Mustafa Mutlu

Güven

Aile bağlarının test edildiği bu yapımda Ali ve Meryem’den oluşan aile, görünüşte sıradandırlar. Meryem’in evlenmeden önce aşık olduğu Ferit’ten bir çocuğu vardır. Ali’nin ikisini de bağrına basmasıyla gerçek bir aile olurlar. Fakat aradan geçen onca yılın ardından Ferit’in dönmesi tüm dengeleri değiştirir. Ali, Ferit’in gelişi ile karısını bir güven sınavına sokar. Genç kadın kendisini büyük bir ikilemin içerisinde bulur. Meryem minnet duygusu ile aşk acısı arasında sıkışıp kalırken, Ali’nin kendine olan güveni sarsılmaya başlar. Tam da bu sırada Ferit’in öldürülmesi işleri içinden çıkılmaz bir hale sokar. Ferit’in öldürülmesi ile Ali ve Meryem arasındaki güvensizlik iyice artar. Birbirlerinden şüphelenen Ali ve Meryem polis sorgusuna maruz kalınca çareyi yine birbirlerine sığınmakta bulurlar.

Yönetmen: Sefa Öztürk

Oyuncular: Bülent Çolak, Gözde Cığacı, Serkan Keskin

Sokağın Çocukları

Dram türündeki bu filmin yönetmen koltuğunda Faik Ahmet Akıncı bulunuyor. Filmin senaryosunu ise yönetmen Akıncı ile Kasım Uçkan uyarlıyor.

Yönetmen: Ahmet Faik Akıncı

Oyuncular: Ahmet Faik Akıncı, Belma Mamati, Metin Keçeci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.