Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (14 Aralık - 21 Aralık)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler (14 Aralık – 21 Aralık)

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyonda birbirinden ilgi çekici filmler var. Bu hafta vizyondaki filmler listemiz sizleri bekliyor.

İşte bu hafta vizyona girecek filmler :

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Spider-Man: Into the Spider-Verse alıştığımız Spider-Man hikayelerinden farklı bir yön ile karşılaşıyoruz. Normalde çizgi romanlardaki Peter Parker karakteri geçen filmlere alışkın olanları köşeye sıkıştıracak. Miles Morales ve Gwen Stacy’i de beraberinde gördüğümüz hikayenin içinde Örümcek Adam, paralel boyutları geçiyor. Ardından tüm gerçekliklere yönelik bir tehdidi durdurmaya çalışmasına tanıklık edeceğiz. Spider-Gwen durumunda ise “Peter Parker değilde Stacy’i ısırılsa nasıl olurdu ?” düşüncesine odaklanılıyor.

Yönetmenler: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Oyuncular: Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali, Liev Schreiber, Jake Johnson

Don Kişot’u Öldüren Adam

Oldukça yaşlı olan ve sanrılar gören bir adam kendisini Don Kişot, reklamcılık müdürü Toby’i ise kendisinin güvenilir refakatçisi Sancho Panza zanneder. Bu tuhaf ikili 17. yüzyıl La Mancha’sı ve 20.yüzyıl Londra’sı arasında gidip geldikleri tuhaf bir yolculuğa çıkar. Zaman içinde Toby de gerçekleri hayallerden ayıramayacak hale gelir. Hikaye Toby’nin, Don Kişot’un rolünü üstlenmesiyle romantik bir hal alır.

Yönetmen: Terry Gilliam

Oyuncular: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgård

Kafalar Karışık

Kafalar Karışık filmi, evlenebilmek için kız arkadaşının kayıp babasını bulmaya çalışan bir gencin arkadaşlarıyla girdiği maceraları anlatıyor. Atakan ve Buse, mutlu ilişkilerini evlilikle taçlandırmak istese de Buse’nin dedesi bu işe razı gelmez. Atakan ne yapsa dedeyi ikna edemez. Tek yol olarak Buse’nin yıllardır kayıp olan babasını bulmak kalınca Atakan, yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşliğinde macera dolu bir serüvene atılır.

Yönetmen:  Yücel Yolcu

Oyuncular: Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin

Ölümcül Makineler – Mortal Engines

Bilim- Kurgu türündeki bu film büyük yıkımın ardından oluşan yeni düzende hayatta kalma mücadelesi veren insanları konu ediyor. Bu yıkım medeniyeti yok etmiştir ve hiçbir şey önceki haline benzemez. İnsanlar yeni bir yaşam biçimi geliştirmiş, büyük şehirler dünya üzerinde dolaşarak küçük olan kasabaları yağmalamaya başlamıştır. Tom Natsworthy ismindeki adam, büyük şehirlerden olan Londra’nın alt sınıfındandır ve Tom, tehlikeli Hester Shaw ile beklenmedik bir ortaklık kurarak dünyanın kaderini değiştirecektir.

Yönetmen:  Christian Rivers

Oyuncular: Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan

Bana Bir Soygun Yaz 2

Bir iş için Ankara’ya gitmek üzere olan Onur’a, Hacamat Hüso bir arkadaşına gönderilmek üzere tanınmış bir pastanenin şekerlemelerinden bir kutu teslim eder. Aynı gün uzatmalı sevgilisiyle yaptığı tartışma sonucu aldatıldığını düşünen Leyla, Onur’un bütün eşyalarını ve şekerleme kutusunu benzin dökerek yakar. Sokakta kalan Onur, Leyla’nın onu her kapıya koyduğunda yaptığı şeyi yapar ve çocukluk arkadaşları olan Fiko ile Süleyman’nın birlikte yaşadıkları eve gider. İki gün sonra başlarına hiç düşünmedikleri bir şey gelir. Hacamat Hüso adamlarına apar topar yakalattığı Onur ve Fiko’yu bir depoya getirtir. Dayak yiyip hırpalanan Onur ve Fiko hala ne olduğunu anlamamışlardır. Öğrendiklerinde şok olurlar. Dayağın sebebi Onur’a teslim edilen ve Leyla yaktığı için Hacamat’ın arkadaşına ulaşamayan şekerleme kutusudur. Dahası, kutuda şekerleme değil elli bin euro vardır. İşte böyle başlıyor..

Yönetmen : Murat Toktamışoğlu

Oyuncular : Şafak Sezer, Çetin Altay, Umut Oğuz

Aşk Bu Mu?

Umut küçüklüğünden bu yana hırsızlık yapan bir gençtir. Sürekli hayatının fırsatını ve ailesini arar. İkisini de bulamaz. Gülüm ise hayatında hiçbir sıkıntısı olmayan, okulunu zamanında bitiren ve hayallerine sadece bir adım uzaklıkta olan bir genç kızdır. Fakat hayallerine giden o adımı atmadan önce takılır, düşer… Gülüm’de karaciğer yetmezliği olduğu anlaşılır. Hemen nakil olmazsa ölecektir. Umut ile Gülüm’ün kaderi bu noktada birleşir. Umut hayatı boyunca beklediği fırsatı bulmuştur. Peki aşk her şeye bedel mi? Aşk Bu Mu?

Yönetmen: Ömer Uğur

Oyuncular: Afra Saraçoğlu, Kubilay Aka, Salih Kalyon

Roma 

Filmde Meksiko’nun orta sınıftan ailelerin yaşadığı Roma mahallesindeki bir evde hizmetçi olarak çalışan genç Cleo’yu (Yalitza Aparicio) konu alıyor. Kendisini yetiştiren kadınlara bir sevgi mektubu niteliğindeki filmde Cuarón, kendi çocukluğunu anımsayarak 1970’lerin çekişmeli siyasi ortamındaki sosyal hiyerarşi ve aile içi çatışmaların canlı ve duygusal bir portresi anlatılıyor.

Yönetmen: Alfonso Cuaron

Oyuncular: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira ve Diego Cortina Autrey

https://www.youtube.com/watch?v=c4GyGpYaxzc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.