Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (1 Mart - 8 Mart)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (1 Mart – 8 Mart)

Mart ayının ilk haftasında vizyona yeni filmler giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren filmlerden Organize İşler Sazan Sarmalı ve Hep Yek 3 Titrettin Beni yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Bir Aşk İki Hayat ile Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna ve Alita: Savaş Meleği filmleri takip ediyor. Bunların dışında ise New York in New York ise beklenen gişe sayılarına ulaşamadı.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Mutlu Lazzaro / Lazzaro Felice

Film genç çiftçi Lazzaro’nun hikayesini anlatıyor. Cenneti andıran bir köyde yaşayan iyilik timsali Lazzaro, en yakın arkadaşı asilzade Tancredi’yi aramak için hem mekânı hem de zamanı aşmayı göze alıyor. Adriano Tardiolo, mucizesiz bir aziz kadar masum Lazzaro rolündeki performansıyla öne çıkıyor. The Wonders / Mucizeler filmini 2014 Filmekimi’nde izlediğimiz, İtalya sinemasının yükselen yeteneklerinden Alice Rohrwacher’in insanın ruhuna işleyen filmi, hem tarzı hem de konusuyla Pasolini’nin yapıtlarını anımsatıyor.

Yönetmen: Alice Rohrwacher

Oyuncular: Adriano Tardiolo, Alba Rohrwacher, Agnese Graziani

Öldür Beni Sevgilim

Milli Piyango’dan çıkan para bir evliliği kurtarabilir mi? Artık heyecanı bitmiş bir evliliği milli piyangodan çıkan para kurtarabilir mi? Yoksa bu para o evliliğin sonu mu olur? Demet ve Okan bu eğlenceli komedide işte bu sorunun cevabını öğrenecek. Macera ve komedinin yanyana ele alındığı Öldür Beni Sevgilim için sinema severlere aşk, heyecan, aksiyon ve kahkaha dolu bir macera olacağı belirtiliyor.

Yönetmen: Şenol Sönmez

Oyuncular: Murat Boz, Seda Bakan, Açelya Topaloğlu

Tabaluga

Ejderha Tabaluga, buz prensesi Lilli ile tanışınca ikisi de yaşadıkları dünyayı ve dostlarını zalim Arktos’tan korumak için güçlerini birleştirir ve hayatlarının macerasına atılırlar. Ancak ortada bir sorun vardır; Tabaluga türünün son örneği olduğu için henüz uçmayı ve ateş üflemeyi öğrenememiştir. Ancak Lilli’ye duyduğu sevgi ile her türlü zorluğu aşmaya kararlıdır.

Yönetmen: Sven Unterwaldt, Toby Genkel

Oyuncular: Wincent Weiss, Yvonne Catterfeld, Heinz Hoenig

Musabbar

Hz. Süleyman’ın himayesine alıp çalıştırdığı cinler, Hz. Süleyman öldükten sonra bütün insanlığı yoldan çıkarıp dünyaya ve insanlara hükmetmek için o günü sabırsızlıkla beklerler. Aşiret ağasının soyunun tükenmesine karşı yaptırdığı büyü, bütün kötülüklerin kapısını sonuna kadar açar. 21. yüzyılda patlak veren olaylar, bir akademisyen grubuna denk gelir. 8 kişiden oluşan bu arkadaş grubu olayların içinden canını kurtarmak için mücadele eder.

Yönetmen: R. Engin Tutuş, Erdal Tutuş

Oyuncular: Mahmut Kemal Sarıaltun, Cemre Cansaatçi, Emine Söyler

https://www.youtube.com/watch?v=EXwH1ReQFVE

Yalan Dolan

Filmde, altı kişiden oluşan çılgın bir ekibin, sistem hatalarını da kullanarak kusursuz bir banka soygunu yapma macerası anlatılıyor.

Yönetmen: Michael Şahin Derun

Oyuncular: Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.