Bu Hafta Neler Var ? 14 Eylül – 20 Eylül

Geldik köşemizin bu haftaki sığ hareketlerden uzaklaşacağınız etkinlik köşemize. Geçtiğimiz haftayı internetin olmayışı ve ev arayışlarının da artması ile yapamadım. Umarım sizin için hareketli geçmiştir.

 

original

 

Ülkem Özsezen Quartet , 14 Eylül, Nardis Jazz Club

Malum ülkede Caz müzik konserleri, festivalleri düzenlese de buna ilgisi olan insanların gerekli özveriyi gösterdiğinden emin değilim. Şimdi bunun için yaşamını bu yöne çeviren bir müzisyenin etkinliğine göz atıyoruz. 1999 yılında Berklee College of Music’in Performance bölümüne kabul edilen, 2000 yılında Berklee’de açılan yarışmada kendi bestesi “Lost in it” ile birinci olarak, Boston Music Expo‘da Berklee College of Music’i plak şirketlerinin önünde temsil etti. 2002 yılında mezun olan Ülkem Özsezen , kontrbas sanatçısı Ozan Musluoğlu’nun “Coincidence” isimli albümünde piyano çaldı ve albümün prodüktörlüğünü yaptı. Bunların ardından da yeni albümler ve görevler almayı ihmal etmeyen sanatçıyı oluşturduğu Quartet ile dinleyebilirsiniz.

Ülkem Özsezen (piyano)
Bora Çeliker (gitar)
Apostolos Sideris (bas)
Ekin Cengizkan (davul)
Konuk; Rişe Özkan (vokal)

 

bd044c47-7e84-4efd-9d70-c709996dcfbf

 

Nil Karaibrahimgil, 16 Eylül, Babylon Bomonti

Hem ağaçlara, hem de hayvanlara ( içten bir hareket olduğunu zannetmiyorum. ) yaptığı yardım projeleriyle ilgili destek veren renkli bir sese sahip sanatçı Babylon Bomonti’ye konuk oluyor. Son albümü “Ben Buraya Çıplak Geldim”i 2012 yılında çıkararak büyük ilgi gören ve geçtiğimiz yıl “Hadi İnşallah” adlı teklisini sunan Karaibrahimgil uzun süre sonra Babylon’un yeni kanatlarına konuk oluyor.

Kapı Açılış 20:30
Nil Karaibrahimgil 21:30

My Brightest Diamond, 17 Eylül, Babylon Bomonti 

Babylon Bomonti 10 Eylül’de Flight Facilities konseri ile açıldı ve hiç kendini durduracak gibi de görünmüyor. Shara Worden içinde multi-enstrümanist, şarkıcı, söz yazarlığı ve birçok kabare etkinliği bulunduran indie rock türündeki projesi My Brightest Diamond ile Babylon Bomonti’nin sahnesi konuk oluyor. Şimdiye kadar 5 albüm çıkartarak yarattığı etkiyi sürdüren sanatçı  Sufjan Stevens, David Byrne, Awry ve Fatboy Slim gibi isimlerle de çalışarak yaptığı müziği teatral özelliği ile beraber kendi tarzıyla bir araya getiriyor.

Program:

20:30 Kapı Açılış
21:00 Warm Up: Kim Ki O
22:00 My Brightest Diamond

 Seekae, 19 Eylül, Babylon Bomonti

Sydney’in merkezinden çıkıp çevresini melankolik melodilere boğan ambient, post rock türünde yaptıkları müziklerle dikkat çeken grubu ilk kez Türkiye’ye geliyor. Seekae  adını ise 90’ların PC DOS video oyun serilerinden Commander Keen’den alıyor. Her albümünde farklı duyguları tadılan ekibi Babylon Bomonti’de dinleyebilirsiniz.

21:30 – Kapı Açılış
21:30 – Warm Up: Dalt Wisney
22:30 – Seekae

Midnight Session: Daedelus, 19 Eylül Babylon Bomonti

Alfred Darlington genç yaşında ortaya bir elektronik projesi attı. Zaman içinde bu proje daha çok bilinir hala gelmeye başladı. O projenin temelleri Kaliforniya’da atıldı ismi ise Daedelus. Southern California Üniversitesi Thornton School of Music’de caz dersleri alan sanatçı ilk albümü  “Invention”ı 2002 yılında yayınlayarak belirginleşmeye başladı.  Tek başına çıktığı yola Ninja Tune ailesinin üyesi olarak devam eden Daedelus kendi çalışmalarının yanı sıra Flying Lotus, Nosaj Thing, The Gaslamp Killer ve Baths gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla da dikkat çekiyor.

23:59 – Daedelus
After Party – Dalt Wisney

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.