Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor (6 Aralık – 13 Aralık)
| |

Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor (6 Aralık – 13 Aralık)

Aralık ayının ilk haftasında 7 yeni film vizyona giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bakalım. Bu hafta vizyona girecek filmler öncesi geçen hafta Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu ve Recep İvedik 6 gibi yapımlar Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyor. Onları ise vizyondaki filmler Karlar Ülkesi II ve 7. Koğuştaki Mucize filmleri takip ediyor. 7. Koğuştaki Mucize filmi toplamda 4.781.159 seyirciye ulaşarak gişe hasılatı listesindeki liderliğini korumaya devam ediyor.

Bu hafta vizyondaki filmler

Addams Ailesi

Vizyondaki filmler listesinin en çok beklenen yapımlarından birisi. Kocasına ve çocuklarına kendini adamış bir kadın olan Morticia, ailesini bir arada tutan soluk tutkaldır. Güler yüzlü, kötücül ve tutkulu bir şekilde karısına aşık olan aile babası Gomez, her zaman girişimci ruhunu korumaktadır. Ailenin çocukları da oldukça şahsına münhasır bireylerdir. Uzun örgüleri ve iğneleyici mizahı ile zeki genç kız Wednesday ve bulabileceği en büyük tehdit ve tehlikelerin peşinden koşan 10 yaşındaki Pugsley. Fakat evin bireyleri bunlarla sınırlı değildir.

Yönetmen: Conrad Vernon, Greg Tiernan

Oyuncular: Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi / Portrait of a Lady on Fire

Cannes film festivalinde hakkında çok konuşulan ve tartışılan film, 1770’lerde Brötanya’nın tenha bir adasında kontes annesi ve hizmetçileriyle yaşayan Héloïse evlenmek üzeredir. Fakat talibi Milano’ya gönderilecek portresini beğenirse evlenecektir. Portresini yapacak ressamın çalışmasına izin vermez, çünkü tanımadığı biriyle evlenmek istemez. Bunun üzerine annesi genç ressam Marianne’la anlaşır. Başta kendisine yürüyüş eşlikçisi olarak tanıtılan Marianne, geceleri gizli gizli portesini yapacaktır. İki kadın yürüyüşler sırasında gittikçe yakınlaşır ve birbirlerine karşı konulamaz bir arzu duymaya başlayacaklardır.

Yönetmen: Céline Sciamma

Oyuncular: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

Mucize 2 Aşk

Mucize filmiyle gişede çok büyük bir başarı yakalayan Mahsun Kırmızıgül’ün devam filmi Mucize 2 Aşk Doğu’nun bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin’in yaşama tutunma hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Oyuncular: Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz

Uzun Kız / Beanpole

Film, II. Dünya Savaşı’nın ardından hayatlarını yeniden inşa etmeye çalışan iki kadının hikayesini konu ediyor. 1945 yılında yaşanan II. Dünya savaşı, birçok şehrin yıkılmasına, insanların fiziksel ve zihinsel olarak hasar almasına neden olur. Savaşın üzerinden ayların geçmesine rağmen, etkilerinin oldukça taze olduğu bu dönemde yaşayan Iya, cepheden dönen arkadaşı Masha ile birlikte hayatlarını yeniden inşa etmeye çalışır. Görüntü itibari ile diğer insanlardan ayrılan Iya, Masha’nın otoritesi altında yaşamaya başlayacaktır. Bu ortak yaşam iki kadının ilişkilerinin farklı boyuta taşınmasına neden olur.

Yönetmen: Kantemir Balagov

Oyuncular: Viktoria Miroshnichenko, Vasilisa Perelygina, Igor Shirokov

https://www.youtube.com/watch?v=ZqPgnO5jNj0

Balon Pilotları / The Aeronauts

Takvimler 1862 yılını gösterirken, pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher, daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi denemeye karar verir. Göklerin sırlarını keşfetmek isteyen ikili sıcak hava balonu ile daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkmaya çalışır. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yapan Wren ve Glaisher, atmosferin en yüksek noktalarına ulaştıklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalacaklar.

Yönetmen: Tom Harper (III)

Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Courtenay

Rahibenin Laneti / Curse Of The Nun

Bu korku-gerilim türü filmde zarar görmüş genç bir kadın, güzel bir yeni eve taşınmayı dört gözle bekliyor. Ancak dengesiz bir rahibenin ruhu, olduğu yerde kalmasını istiyor.

Yönetmen: Aaron Mirtes

Oyuncular: Lacy Hartselle, Rae Hunt, Kate Kilcoyne

Kahraman Balık / Go Fish

Bu animasyon film ile bütün hayatı boyunca, alçak gönüllü bir papağan balığı olan Alex, süper kahraman olmayı hayal eder. Alex yaşam alanlarının ve evlerinin sebepsiz bir şekilde kirlendiğini fark ettiğinde bunun sebebini araştırmak ve evlerini kurtarmak için arkadaşları denizatı ve yılan balığı ile birlikte heyecan verici, tehlikeli ve eğlenceli maceralara yelken açacaktır.

Yönetmen: Sean Patrick O’Reilly

Oyuncular: Justine Ezarik, Mark Hamill, Ron Perlman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.