Bring Me The Horizon’dan Yeni Albüm

Beklenen BMTH albümü sonunda çıktı! Bizim fikrimizi soracak olursanız bu kadar beklemeden sonra biraz hayal kırıklığına uğradığımızı söyleyebiliriz. Yorumlamamıza geçmeden önce albüm hakkında bilgilere ve söylenenlere yer verelim istiyoruz.

 

İngiliz metalcore grubunun 5. stüdyo albümleri olan “That’s The Spirit”in fanlar tarafından bayağı yankı uyandırdığını, grubun solisti Oliver Sykes‘ın instagram hesabından görmek mümkün. Albümün eski BMTH albümlerinden farkı -eski diyoruz çünkü ciddi anlamda tarz değişikliği var-, biraz daha elektroniğe yer verme, metalcore’dan uzaklaşma diyebiliriz. Bunu grup üyeleri de albüm çıkmadan önce söylemişti zaten. Albümdeki şarkıların anlattıkları hikaye eski şarkılarıyla benzeşse de, o sert BMTH’den eser yok şimdi. Her ne kadar dinleyici kitlelerini genişletmek istediklerini söyleseler de, böyle bir ekstraya gerek var mıydı, tartışılır. Umarız var olan dinleyicilerini de kaybetmezler.

 

4634884_BMTH_HOV_4

 

Yeni tarzlarının penceresinden de baksak, albümdeki şarkıların yalnızca birkaç tanesinin kulağa hoş geldiğini fark ediyoruz. Bunlardan bir Top 5 yapacak olursak; Throne, Happy Song, True Friends, Avalanche, Doomed şeklinde olurdu.

 

Albümün kayıtlarını yanıbaşımız Yunanistan’da yapmalarına rağmen şimdilik tur listesinde Türkiye yok. Yeni albümü yerin dibine batırmış gibi görünsek de, BMTH’in her türlü dinleneceğini düşündüğümüzden, bir konser haberi umduğumuzu söylemekte yarar var!

 

Dinlemek isteyenler, albümün Spotify listesini ve favori şarkımız “Throne”un klibini sizler için aşağıya bırakıyoruz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.