Blizzard'dan Mobil Diablo 3 Sürpriz Diablo Immortal Geliyor
|

Blizzard’ın oyun dünyası içinde en önemli serilerden biri olan Diablo’nun mobil Diablo 3 diyeceğimiz Diablo Immortal geliyor.

Mobil Diablo 3 nasıl olacak?

Şuan Diablo ve Warcraft serileriyle RPG ve Online RPG oyun pazarında türünde piyasanın çoğuna Blizzard hakim durumda. Ancak mobilde henüz böyle bir atılımı olmadığından geride kalan firma bu sefer mobil platformlara el atıyor. Firmanın Diablo serisini öncelikle bir hatılayalım. Seri Blizzard Entertainment tarafından yapılan rol yapma oyunudur. Serinin ilk oyunu 31 Aralık 1996’da piyasaya sürülen ve 2.5 milyon kopyadan fazla satan Diablo olmuştur. Serinin son oyunu 15 Mayıs 2012’de çıkan Diablo III ise dünya çapında 24.8 milyon kopyayla en yüksek satış rakamlarından birini elde etti. Şu ana kadar 3 ana oyundan oluşan seride 6 yıldır süren sessizliği bu seriyle bozmayı planlıyorlar. Oyunda Worldstone’un yok edilişinden beş sene sonrasını konu eden hikayede Diablo 2 ve 3 arasında geçen karakterlerin başlarından geçenleri anlatacak.

Blizzard Announces Diablo Immortal For Mobile Devices

Henüz çıkış tarihi belli olmasa da aşağıdaki fragmandan izleyeceğimiz üzere bizleri güzel bir sinematik dünya bekliyor. 2019 yılı içinde oyunun IOS ve Android platformlarına geleceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.