Black Sabbath’ın Son Konseri Sinemalarda

Geçtiğimiz sezon 4 Şubat 2017’de Black Sabbath kendi evleri olan Birmingham’da “The End” adlı turnelerinin 81. ve son konserini vermişti.

1968’de İngiltere’nin Birmingham şehrinde Tony Iommi, Geezer Butler Ozzy Osbourne ve Bill Ward tarafından kurulan Black Sabbath son konserini dün gece verdi.Dünya’ya Heavy Metal müziği sunmuş olan grup için sayfalarca şey yazılır, videolar çekilir. Ancak bunların hiçbiri Black Sabbath’ı tam anlamıyla aktaracak güçte olmayacağını düşünüyorum.

Birmingham’da başlayan uzun soluklu serüven dün gece de aynı şehirde sonlandı. 4 Şubat’ta Birmingham Nec Arena’da verilen konserde grup resmi olarak son konserini gerçekleştirmişti. Bu muhteşem konser, neredeyse elli yıla yayılan müzikal kariyerlerindeki son perdedir. Biletleri aylar once tükenen konser, toplamda bir buçuk milyon kişinin izlediği dünya turnesinin zirvesi olur. Filmde grubu, Iron Man, War Pigs ve daha pekçok hit parçalarını çalarken görüyor ve bu duygu yüklü son konserin arka planında olanları keşfediyoruz. Ayrıca Black Sabbath’ı stüdyoda, turnede çalmadıkları kendi favori parçalarını benzersiz bir şekilde yorumlarken dinliyoruz. Grubun iç dünyasına, birbirleriyle ilişkilerine, şakalarına ve anlattıkları hikayeleri hayretle izleyeceğiz.

Yönetmenliğini Dick Carruthers’ın yaptığı bu film tadında konser için sizde Başka Sinema’da 28 Eylül için yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.