İnteraktif Black Mirror: Bandersnatch Filmi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

İnteraktif Black Mirror: Bandersnatch Filmi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Netflix’in yeni interaktif yapımı Black Mirror: Bandersnatch filmi bugün yayına girdi.

Black Mirror: Bandersnatch Filmi Konusu ve Detaylar!

Bugün yayına giren yeni interaktif yapım ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. Filmde senaryoları ile distopik dünyalar oluşturan dizinin yaratıcısı Charlie Brooker’la birlikte Annabel Jones’da yapımcı koltuğunda bulunuyor. Öncesinde Twitter’dan yayınlanarak haber edilen yeni sezon için “The future will be brighter than ever.” başlığıyla kısa bir video paylaşılmıştı. Ancak yeni bir sezon yerine bir filmin geleceği haberleri sızdırıldı. Bugün itibariyle diziden ilk fragman ve diğer detaylar görücüye çıktı. David Slade’in yönetmenliğini yapacağı filmde, 1984 yılında genç bir programcı kapsamlı bir fantastik romanı video oyunu olarak uyarlarken gerçekliği sorgulamaya başlar. Bunun üzerinden çok geçmeden kendini akılalmaz bir mücadelenin içinde bulması anlatılıyor. Oyuncu kadrosunda ise Asim Chaudhry, Alice Lowe, Will Poulter ve Fionn Whitehead yer alıyor.

black mirror bandersnatch netflix film izle

Black Mirror: Bandersnatch Filmi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Netflix bundan önce Minecraft ile giriş yaptığı interaktif yapımlarına Black Mirror serisiyle devam ediyor. Film normalde ana ayarlarında iken 90 dakika sürebilirken sizin seçimleriniz ile 300 dakikanın üzerine çıkabilecek. Hızlı ilerlemek isterseniz 40 dakikada bile bitirebileceğiniz yapımda 1 trilyon farklı ihtimalin (faktöriyel olarak) gerçekleşebileceği söyleniyor. Kumandanız veya fareniz ile bu seçenekleri seçebilirken eğer o an bu aletlere uzaksanız ana ayarların seçildiği versiyonu izleyebileceksiniz. Netflix’te olan bu yapımların interaktif olduğunu ise yapımın üzerindeki şimşek şeklindeki simgeden ayırt edebileceksiniz. Ayrıca interaktif yapımlara devam ederken bütün seçenekler internetiniz kotanızdan anında gitmeyecek yaptığınız seçime göre ilerleyiş gerçekleşecek. Başka bir senaryoda nasıl ilerleyeceğini merak ettiğinizde ise oluşturulan kısayollardan devam edebileceksiniz. Bu seçimler ile beraber bir yapımın çekim süresi en az iki kat uzadığı da belirtilen konular arasında yer alıyor.

Black Mirror’un şuan 5. sezonuyla ilgili bir detay verilmese de 2019 yılında yayınlanacağını biliyoruz. Hatta yapımcılar birkaç bölümünde interaktif olarak karşımıza çıkabileceğine dikkat çekiyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=lHFmDQBMATo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.