Black Mirror 5. sezon Netflix'te yayınlanmasıyla 6. sezona göz kırptı

Distopik hikayelerin anlatılmasıyla ilgi gören dizinin Black Mirror 5. sezon bölümleri bugün itibariyle yayınlandı.

Netflix uzun bir süredir beklenen dizinin yeni sezonunu cumartesi günü yayınladı. Platform normalde cuma günü yeni sezonları yayınlanmasıyla bilinirken bu sefer ufak bir sürpriz yapmış oldu. Charlie Brooker‘ın yaratıcılığını yapıp Annabel Jones’un yapımcı koltuğunda oturduğu dizi bu sezonuyla şimdiden 6. sezona göz kırpıyor. Sadece 3 yeni bölümden oluşacak 5. sezonun genel fragmanıyla heyecanlanmıştık. Drama, macera, hiciv ve bilim-kurgu türlerindeki dizinin yeni sezonunda Miley Cyrus, Anthony Mackie ve Yahya Abdul-Mateen II gibi isimler öne çıkıyor. Öne çıkan isimlere ise Andrew Scott, Ruibo Qian, Crystal Clarke, Topher Grace, Andrew Scott, Pom Klementieff ve Angourie Rice gibi oyuncular eşlik ediyor.

Black Mirror 6. sezon şimdiden merak ediliyor

Black Mirror 6. sezon şimdiden merak ediliyor

Bugün yayınlanan yeni sezon hakkında Charlie Brooker: “5. sezon için distopik ve negatif kurgular yerine daha iyimser bölümler ve hikayeler çekmek üzere çalışıyoruz. Dizinin ilginç olarak kalmasını sağlamaya çalışacağız.” diyerek beklentilerini sıralıyor. 3 bölüm olan yeni sezon ‘Rachel, Jack and Ashley Too’, ‘Smithereens’ ve ‘Striking Vipers’ başlıklarıyla gösterime girdi. Yaklaşık 9 ve üstü puanlarla IMDb’ye giriş yapan bu bölümlerden Smithereens’in müziklerini Ryuichi Sakamoto, Striking Vipers’ın müziklerini ise Rival Consoles gibi önemli müzisyenler hazırlıyor.

Black Mirror 5. Sezon 5 Haziran 2019 tarihinde Netflix ekranlarında yayınlandı.

Peki bu dizinin ismi nereden geliyor?

Dizinin senaristi Charlie Brooker, 2011 yılının Aralık ayında The Guardian gazetesine yazdığı makalede dizinin adının nereden geldiğinin şu şekilde: “Black Mirror (Siyah Ayna) adı sizin her duvarda, her masada, her avuç içinde bulacağınız bir isimdir. Bir televizyonun, bir monitörün, bir akıllı telefonun soğuk, parlak ekranı.” belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…