Black Mirror 5. sezon bölümlerine özel yeni fragmanlar paylaşıldı

Distopik bir dünyanın anlatıldığı dizinin yeni Black Mirror 5. sezon bölümlerinin her biri için yeni fragmanlar yayınlandı.

Yeni sezona kısa bir süre kaldı. Charlie Brooker‘ın yaratıcılığını yapıp Annabel Jones’ın yapımcı koltuğunda oturduğu dizi her bölümüyle dikkat çekmeye devam ediyor. Sadece 3 yeni bölümden oluşacak 5. sezonun genel fragmanı kısa bir süre önce paylaşılmıştı. Drama, macera, hiciv ve bilim-kurgu türlerindeki dizinin yeni sezonunda Miley Cyrus, Anthony Mackie ve Yahya Abdul-Mateen II gibi isimler öne çıkıyor. Öne çıkan isimlere ise Topher Grace, Andrew Scott, Pom Klementieff ve Angourie Rice gibi oyuncular eşlik ediyor.

Black Mirror yeni sezon konusu ve detayları

Black Mirror 5. sezon konusu ve detayları

Charlie Brooker yeni sezon için: “5. sezon için distopik ve negatif kurgular yerine daha iyimser bölümler ve hikayeler çekmek üzere çalışıyoruz. Dizinin ilginç olarak kalmasını sağlamaya çalışacağız.” diye belirtmişti. İleri teknolojik gelişmeler ve insanlığın yarattığı icatların karanlıkla beraber geçeceği yeni sezon 3 bölüm olacak. ‘Rachel, Jack and Ashley Too’, ‘Smithereens’ ve ‘Striking Vipers’ başlıklarıyla izleyeceğimiz dizinin bölümlerinin her biri için yapılan fragmanlar birbirinden ilginç görünüyor. Black Mirror 5. Sezon 5 Haziran 2019 tarihinde Netflix ekranlarında yayınlanacak.

https://www.youtube.com/watch?v=ssr40U3-do0

Dizinin ismi nereden geliyor?

Dizinin senaristi olan Charlie Brooker, 2011 yılının Aralık ayında The Guardian gazetesine yazdığı makalede dizinin adının nereden geldiğinin şu şekilde: “Black Mirror (Siyah Ayna) adı sizin her duvarda, her masada, her avuç içinde bulacağınız bir isim: Bir televizyonun, bir monitörün, bir akıllı telefonun soğuk, parlak ekranı.” açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.