Yılın dört gözle beklenen bomba filmlerinden birini daha izlemiş bulunuyoruz. Tabiri caizse “badass” fragmanı ve sağlam kadrosuyla bizi meraklara sürükleyen film Black Mass, izledikten sonra da hayal kırıklığına uğratmadı diyebiliriz. Yazının bundan sonrası spoiler içerebilir diyeceğim ancak film yine gerçek bir suçlunun hayatını anlattığından bunu çok da spoiler saymayabilirsiniz.

Başrollerini Johnny Depp, Benedict Cumberbatch ve Dakota Johnson‘ın paylaştığı filmde, baş suçlumuz, mafya babası “Whitey” Bulger‘ı Johnny Depp canlandırıyor. Johnny Depp’in makyajı o kadar iyi ve kendisini o kadar değiştirmiş ki, film bittiğinde arkadaşım “e hani Johnny Depp?” diye bir tepki verdi, ve ciddiydi. Makyajı ile tıpatıp Atatürk’e benzemesi de ayrı bir espri konusu.

 

Filmin yansıttığı dönemlerin dekor ve kıyafet düzenlemelerini oldukça başarılı bulduk. Oyunculuklara laf etmek söz konusu bile olamaz. Johnny Depp’in bir mafya babasını bu kadar iyi canlandırabileceğini tahmin etmek biraz güç idi, ancak rolüne fazlasıyla yakışmış.

Filmden beklentiniz aksiyon ise bu beklentinizi düşürün demekte fayda var. Patlamalı, vurdulu kırdılı sahneler yok denecek kadar az. Onun yerine iş birlikleri ve tek kurşunda öldürmeler var. Evet, Bulger kimseye acıması olmayan bir karakter. Hayatı ona acımasız davrandıkça, daha da hırçınlaşan bir mafya babası ve tam anlamıyla bir “suçlu”.

Filmi sinemada izlemekle hiçbir şey kaybetmezsiniz diyerek şiddetle öneriyoruz. Hala izlememiş olanlar için fragmanı da içeren haberimizin linkini buraya bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.