Bilim İnsanları Onayladı : Metal Müzik Sağlığa Yararlı

Bilim İnsanları Onayladı : Metal Müzik Sağlığa Yararlı

Journal of Community Psychology dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre metal müziğin sağlığa faydalı olduğu belirtildi.

Avustralya’da yayın yapan Journal of Community Psychology dergisinde yayınlanmış. Araştırmada agresif ve yüksek sesli müzik dinlemenin insanları mental rahatsızlıklardan uzak tutması üzerine yapılmış.  Güney Avustralya Üniversitesinden Paula Rowe ve Bernard Guerin bu araştırma için 18-24 yaşında 28 kişiyle konuşmuş.  Araştırmanın sonucuna göre, “Metal müzik dinleyen ve bu kültür içerisinde yaşayan insanlar, ağırlıklı olarak toplum içinde zihinsel sağlık sorunlarına yatkın insanlar olarak lanse ediliyor. Ama bu kültürün içinde yaşayan insanlarla yaptığımız araştırma sonucunda metal müziğin insanları toplumun genel olarak etkilendiği sorunlar ve mental rahatsızlıklardan uzak tuttuğunu gördük.” açıklaması söyleniyor.

wacken open air laçin temoçin photography

 

O zaman bizde günün yorgunluğu için bol bol metal müzik öneriyoruz. Aşağıdaki efsanevi Death grubunun parçasını da bırakıyoruz.

 

Haberdeki fotoğraflar için Laçin Temoçin’e teşekkür ederiz. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz : instagram.com/temocin_/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.