"Bihter" Filminden Detaylar Ortaya Çıktı: Konu, Kadro ve Yayın Tarihi Belli Oldu!
| |

Bihter Filminden Detaylar Ortaya Çıktı: Konu, Kadro ve Yayın Tarihi Belli Oldu!

Prime Video, Türk yapımı filmlere olan yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Bu yılın başında yayımlanan “Rüyanda Görürsün“ün ardından, Prime Video’nun ilk yerli Amazon Original filmi olan “Bihter” izleyicisiyle 2023 yılında buluşacak. Filmin konusu, kadrosu ve yayın tarihi hakkında merak edilen detaylar da açıklandı.

Bihter Filminin Detayları Belli Oldu!

Film herkesin diziden de hakim olduğu konuyu yeniden ele alıyor. Aşk-ı Memnu romanından uyarlanan ‘Bihter’ filmi; zengin ve saygıdeğer biriyle evli olan Bihter’in, kendisinden yaşça büyük kocasının ilgisinden tatmin olmadığını fark etmesiyle başlayan hikayeyi anlatıyor. Bihter, genç ve yakışıklı Behlül ile yasak bir aşk yaşamaya başlar ve bu aşk uğruna ölümü bile göze alabilecek cesur bir kadın olduğunu keşfeder. Bihter’in içine düştüğü bu yasak aşk gerçekten bir gün ölümü göze almasına neden olacaktır.

Bihter Filminin Kadrosu

“Bihter” filminin yönetmen koltuğunda Mehmet Binay ve Caner Alper yer alırken, senaryo Merve Göntem tarafından kaleme alındı. Başrolde ise ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah yer alıyor ve film adını onun canlandırdığı Bihter karakterinden alıyor.
Filmin kadrosunda ayrıca Boran Kuzum, Osman Sonant, Hande Ataizi, Helin Kandemir, Nezaket Erden, Lorin Merhart, Mert Can Tekin ve Mert İnce gibi isimler yer alıyor. Ayrıca, konuk oyuncu olarak Ebru Özkan ve Tilbe Saran da filmde yer alacak. Yapımcılığını Timur Savcı ve Cemal Okan’ın üstlendiği “Bihter”, TAFF Pictures yapımı olarak karşımıza çıkacak.

Filmden İlk Kare Geldi

İlk karesi bu sabah paylaşılan “Bihter” filmi, 2023 yılının sonunda Prime Video platformunda yayımlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.