2004 yılında Avusturalya’da kurulan progresif death metal grubunun bugüne kadar hiçbir üyesi değişmedi. Grup Be’lakor ismini ise üyelerinden birinin oynadığı Warhammer adlı online bir oyundaki karakterden almış. İlk albümlerini 2007’de, ikinci albümleri olan Stone’s Reach’ı 2009 yılında çıkaran grup yapabileceğinin daha fazla olduğunu göstermek için 3 yıl sonra geri döndü. Diğer albümlerde olduğu gibi bu albümde de folk metalden etkilenilmiş. Gitar riffleri ve katil armoniler ile daha kasvetli bir hava sağlanmış.

Ufak değişikliklere rağmen gitar riffleri Stone’s Reach’ı doğrudan takip etmiş. Vokal tonunda pek bir değişikliğe gitmeden ara sıra kükreyen bazende sakin bir şekilde ilerleyen George yoluna devam etmiş. Klavyede ise Steven bu melodilerin çıkmasında en etken isim diyebiliriz. Albüm kapağında değişik bir anlatım sergilenmiş. Hırlayan kurdun gülümseyen kırmızı başlıklı kıza bakması elinizdekinin nasıl bir albüm olduğu yönünde küçük bir ipucu niteliğinde. Albüm bildiğimiz melodik, progresif death tarzının türevini almış. Be’lakor’u ayrı değerlendirirsek özgün olan tarzını tekrar göstermiş.

Spotify – Deezer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.