Bandcamp ile Ayaklanıyoruz!

Birkaç başkan gelir bunların hepsi geçicidir. Açarlar ağızlarını konuşurlar. Değiştirmeye, kovmaya çalışırlar ancak bu dünyanın sadece onlar için olmadığının farkına varamazlar. İşte sanatı bunun içinde ortaya koyup herkesin istediği yerde bulunmaya ve istediğini yapabileceğini belirtmen gerekir. İşte Bandcamp’te sadece bağımsız müzisyenlerin bulunduğu değil. Dünyaya bir şey sunulduğunu böyle bir zamanda ortaya koyuyor.

Today, Stand with Bandcamp in Support of Immigrants/Basic Human Values ( Bugün, Göçmenler/ Basit İnsan Değerleri için Bandcamp ile Ayaklan ) adlı başlığıyla Bandcamp Amerika’da gerçekleşmesi üzerine çalışılan mülteci sorununa karşı bir yazı yayınladı.

Today, Stand with Bandcamp in Support of Immigrants/Basic Human Values

Bu yazıda “ABD vatandaşlarının (Başkan dahil)% 98’inde olduğu gibi ben de göçmenlerin soyundan geliyorum – büyükbabam ve büyükbabalarım, Rusya ve Litvanya’dan gençler olarak Amerika’ya geldi ve ailelerini geri kalana getirecek kadar tezgahlarda çalışıyorlardı. Bu ülkede konuştuğunuz herkesin benzer bir hikayesi var, çünkü biz aslında göçmenlerden oluşan bir ulusuz; adalet, eşitlik ve daha iyi bir yaşam sürdürme özgürlüğü konusunda ortak bir inançla birbirine bağlı. Bu bağlamda, yedi Ortadoğu ülkesinden Birleşik Devletler’e girmekten göçmenleri ve mültecileri yasaklayan geçtiğimiz hafta İcra İdari Düzeni sadece ahlak dışı değil, Amerika’nın ruhunu ve temelini ihlal ediyor. Mevcut yönetimin iddialarının aksine, emir bizi daha güvenli hale getirmiyor (önde gelen Cumhuriyetçiler de dahil olmak üzere Dışişleri Bakanlığı ve Kongre üyeleri tarafından paylaşılan bir görüş). Hıristiyan dini liderler yasağı hem de Hıristiyan göçmenlere öncelik verme istisnasını insanlık dışı olarak kınadılar. Kesin bir manevi yanlış, Amerikan halkı arasında bölünmeyi ekmek için alaycı bir girişimdir ve dini özgürlük ilkesinin doğrudan Anayasa’ya yazıldığı bir ülkenin ilkelerine doğrudan karşıdır. Bu kim olduğumuz değil, inandığımız şey bu değil. Bandcamp’taki yasağı kalpten yasağa karşı koyuyoruz ve desteğimizi hayat standartlarını yükseltmiş olanlara genişletiyoruz. ”  diyerek belirtiyor.

Ve bugün (12: 01’de Pasifik Saati’nden başlayarak) Bandcamp’da yaptığınız herhangi bir satın alım için, bu ayrımcılıkla mücadele için yorulmadan çalışan Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğine kazançlarının % 100’ünü bağışlayacaklar. Bandcamp’in kurucusu Ethan Diamond’un yaptığı bu açıklama herkesin ümidini arttırması için son derece güzel görünüyor.

Şu ana kadar 150 grup desteğini vermeye başlamış. Bizde paylaşılan birkaç müzik eserini aşağıda paylaşıyoruz.

Meksika

İrak

Dark Phantom

İran

Somali

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…