Yaza girerken takvimlere değilde etkinliklere bakanlardansanız bu etkinlik size yazın geldiğini haber etmeye yetiyor bile. Bu yıl 6. düzenlenecek Soundgarden şu ana kadar getirdiği sanatçılar ile insanları eğlendirmesini bilen festivalin bu yılki amacının da bu olacağı açıklanan kadrodan belli oluyor. 4 Haziran’da Babylon Kilyos’ta düzenlenecek festivalin kadrosu ve afişi ise şöyle :

12795153_1250429008305441_3589249662303171851_o

Biletler 10 Mart Perşembe saat 11:00’de satışa sunulacak.

Önemli not: Sınırlı sayıda satışa sunulan”Ahali Özel” ön satış biletleri için http://babylonsoundgarden.com adresine giriş yaparak bilet kodunuzu almanız gerekmektedir. Sınırlı sayıda özel biletler 22 Mart akşamına kadar 145TL yerine 100TL’den satışta olacakmış.

Festival ruhunu doyasıya yaşatan Doritos Presents: Babylon Soundgarden 2016, 4 Haziran Cumartesi günü Babylon Kilyos’ta deniz kıyısında doğanın ve iyi müziğin tüm gün keyfini sürmek isteyenlerle buluşuyor. Babylon Soundgarden’da bu sene; Folk müziği elektronik ritimlerle birleştiren, “Stolen Dance” ile adını duyuran Milky Chance, Max Colombie’nin özgün vokali etrafında şekillen sevilen şarkılarıyla elektronik pop grubu Oscar& The Wolf, soul müziğe yeni bir soluk kazandıran İngiliz müzisyen ve prodüktör Jamie Woon, yaz başında yayınlanacak albümleri Fırtınayt’ın özel sahne prodüksyonuyla Büyük Ev Ablukada, Londralı enerjik indietronica grubu Is Tropical, son dönem elektronik müziğin yenilikçi isimlerinden Jacques Greene, Detroit Techno’nun önemli isimlerinden Jimmy Edgar, nu disco’nun son yıllardaki dikkat çeken ismi Tiger & Woods, dünya müziğini elektronik altyapılarla yeniden yorumlayan Débruit ve İstanbul elektronik müzik sahnesinin usta isimleri Kaan Düzarat ve Tufan Demir yer alıyor.

Milky Chance

Clemens Rehbein ve Philipp Dausch ikilisinin okul yıllarında tohumlarını attığı Milky Chance, 2013 yılında yayınlanan ilk kayıtları “Stolen Dance” ile Avrupa müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı. “Sadnecessary” albümleriyle başarılarını devam ettiren ikili; folk müziği minimal elektronik ritimlerle birleştirerek reggae ve R&B etkisini de hissedebileceğiniz dinlemesi oldukça keyifli bir tarz sunuyor.

Oscar & The Wolf

2013 yılında çıkardığı “Orange Sky” single’ı ile dünya çapında bilinirlik kazanan, Gent çıkışlı elektronik pop grubu Oscar & The Wolf; 2 yıllık turnenin ardından, ilk uzunçalar albümleri Entity’i 2014’te yayınladı. Grup; Brian Eno, Florence and the Machine gibi önemli isimlerle çalışan Leo Abrahams’ın da katkıda bulunduğu “Entity” albümüyle Belçika listelerinde zirveye yerleşti. Montreux Jazz, The Great Escape, Rock Werchter gibi uluslararası festivallerde sahne alan Oscar & The Wolf’un elektronik ve karanlık sayılabilecek şarkıları Max Colombie’nin özgün vokali etrafında şekilleniyor. Geçtiğimiz kış Babylon’da gerçekleştirdikleri iki konserin biletleri yaklaşık 10 dakika içinde tükenen Oscar & The Wolf, Babylon Soundgarden’da yeniden hayranlarıyla buluşuyor.

Jamie Woon

İngiliz müzisyen ve prodüktör Jamie Woon ilk olarak Burial’ın yapımcılığını üstlendiği Night Air adlı parçasıyla adından söz ettirdi. Londra’da Amy Winehouse ile birlikte çalışma şansı yakalayan Jamie Woon, elektronik altyapılarla zenginleştirdiği vokaliyle soul müziğe yeni bir soluk kazandırıyor. 2011’de yayınladığı ilk albümü “Mirrorwriting”in ardından Portico’nun “Living Fields” albümüne katkıda bulunan müzisyen, son olarak 2015’in Kasım ayında “Making Times” adlı albümü yayınladı.

Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt

Büyük Ev Ablukada, “Akustik” ve “Full Faça” performanslarının ardından “Fırtınayt” adını verdikleri yeni performanslarıyla seyirci karşısına çıkıyor. Elektronik dünyaya adım attıkları bu formatın ilk teklisi “Hayaletler” 1 Ocak tarihinde “Olmadı Kaçarız” etiketiyle yayınlandı. İkinci teklisini Mart ayında yayınlamayı planlayan grup, yaz başında yayınlamayı planladıkları albümleri “Fırtınayt” için özel bir sahne prodüksiyonu hazırlıyor.

Is Tropical

2009 yılında Londra’da kurulan indietronica grubu Is Tropical, enerjik şarkılarıyla kısa sürede Fransız plak şirketi Kitsuné’nin dikkatini çekti. “The Greeks” adlı şarkıları için hazırladıkları videoyla UK Music Video Awards’un sahibi olan dörtlü “Native To” ve “I’m Leaving” albümleriyle başarılarını devam ettirdi. Kitsuné’nin ardından New York’lu plak şirketi Axis Mundi ailesine katılan renkli ekip, yeni albümlerinin çalışmalarını 2016’da tamamlamayı planlıyor.

Jacques Greene

Son dönem elektronik müzik camiasının yenilikçi isimlerinden biri Kanadalı DJ ve prodüktör Jacques Greene kendi kayıtlarının yanı sıra Jimmy Edgar, Tinashe, How to Dress Well, Autre Ne Veut, The XX ile çalıştı. Greene; trap, techno ve synth ağırlıklı altyapılarla dans pistlerini hareketlendiriyor.

Jimmy Edgar (DJ Set)

Detroit Techno’nun en önemli isimleri arasında yer alan Jimmy Edgar, elektronik müzik dünyasına adını kazımış sanatçılardan biri olarak gösteriliyor. Erken yaşlarda techno, g-funk ve house müzikle tanışan Edgar, pek çok farklı enstrüman çalıyor ve bu sayede performanslarını zenginleştiriyor. Warp, K7!, Poker Flat, Hotflush gibi plak şirketlerinin yayınladığı sayısız kaydın yanı sıra, kendi plak şirketi ve sanat platformu Ultramajic’i de müzik dünyasına kazandıran Jimmy Edgar’ın fütüristik müziği dinleyenleri dansa davet ediyor.

Tiger & Woods

70’lerin disko anlayışını altyapılar ve sample’larla bir araya getirerek kendi parçalarını oluşturan Tiger & Woods, “Time”, “Gin Nation”, “Deflowered” gibi parçalarıyla nu disco’nun son yıllardaki dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Larry Tiger ve David Woods’tan oluşan eğlenceli ikili Babylon Soundgarden’ın hareketli performanslarından birini sergilemeye hazırlanıyor.

Débruit (Live)
Tarzını “insana ait ögeler taşıyan bir elektronik müzik” olarak tanımlayan Débruit kendisini müzikal bir araştırma yolculuğu olarak tanımlıyor. Farklı kültürlerin şarkılarını kendi dilinde yorumlayan Débruit, Red Bull Music Academy ile başladığı müzikal yolculuğunda 2009’daki Sonar gibi önemli festivallerde sahne alarak devam etti. Jamie Woon, Om’Mas Keith, Alsarah ve The Bow’la ortak projelerde yer alan Débruit; başta afro beat olmak üzere dünya müziğini kendi yorumuyla birleştireceği bir performansa hazırlanıyor.

Kaan Düzarat b2b Tufan Demir

İstanbul elektronik müzik sahnesinin ustaları, Red Bull Music Academy mezunu ikili Kaan Düzarat ve Tufan Demir, Babylon Soundgarden’da birlikte performans sergiliyor. Babylon’daki setleri ve farklı projeleriyle ayrı ayrı sahnede gördüğümüz Kaan Düzarat ve Tufan Demir, Kilyos’ta yan yana hünerlerini sergileyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

17 Haziran İstanbul Radiohead Etkinliği

Birkaç gündür internette bir etkinlik görüyorum. Bakıyorum Facebook arkadaşlarımın çoğu katılıyorum, ilgileniyorum…