Baboom, Yeni Zelanda menşeili yeni bir streaming hizmeti olarak 17 Ağustos’ ta hayatımıza girdi. Ve girerken de hiçbir şekilde önceden bunu belli etmedi!

Baboom, diğer streaming hizmetlerinden farklı olarak hem streaming’ i hem de dijital satışları bir arada bulundurmaya odaklı olmasının yanında ayrıca bağımsız sanatçı ve şirketlere daha da önem vermekte. Bağımsız sanatçılara daha büyük bir platform sağlamak onların önceliği olarak gözüküyor.

Baboom (Tidal’ ın şaşaalı ama bir o kadar da gereksiz varlığının aksine) sanatçılarına eşsiz bir dijital müzik alanı ve iş bağlantıları sağlamak amacına sahip. Mesela, bir spor kanalı olan Fuel TV ile bir ortaklık sözleşmesi imzalamış ve kanala kendi sanatçılarından müzik yerleştirme ile alakalı büyük bir ayrıcalık tanımaktadır. Fuel TV, Baboom’ u bir müzik arama motoru olarak kullanabilecek ve gerekli müzik yerleştirmelerini bu bağımsız sanatçı ve kayıt şirketlerinden rahatlıkla bulabilecek.
Baboom’ un ufak ama sağlam adımlarla geldiğine kesin gözlerle bakılıyor. Hem Spotify’ ın baskınlığına hem de Tidal’ ın başarısızlığına dikkat çekip sessizce işin nasıl yürütüldüğüne dair bir ders veriyor.

Buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.