Avengers: Endgame, tüm zamanların en çok gişe yapan filmi olmak üzere

Avengers: Endgame, tüm zamanların en çok gişe yapan filmi olmak üzere

Avengers: Endgame, tüm zamanların en çok gişe yapan filmi olan Avatar‘ı geçmesi bekleniyor.

Nisan ayında vizyona giren film kısa sürede büyük bir seyirci kitlesine ulaştı. Gişede birçok rekoru kıran filmin henüz kıramadığı birkaç rekor bulunuyor. Bu rekorlardan bir tanesi de tüm zamanların en çok gişe yapan filmi olabilmek. Bu ünvan şimdilik Avatar filmine ait. Avatar filmi tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan filmi olarak 2,788 milyar dolara ulaşırken Endgame’in şu an için gişe hasılatı 2,78 milyar dolar civarında yer alıyor. Dünya genelinde 1 hafta daha vizyonda kalması James Cameron’un Avatar filmini geçmek için 7,16 milyon dolar daha elde etmesi gerekiyor.

Avengers: Endgame filmi Avatar gişe hasılatını kısa bir süre sonra geçecek

Avengers: Endgame filmi Avatar gişe hasılatını kısa bir süre sonra geçecek

Endgame filmi Nisan ayında vizyona girmesiyle 1,5 ay vizyonda kalmıştı. Ardından yönetmen Russo kardeşler, filmden atılan sahneleri ekleyerek Avengers: Endgame’i yeniden vizyona soktular. Buna ek olarak Spider-Man: Evden Uzakta filminin Endgame ile bağlantılarının olması da bunu destekleyerek Marvel’ın en iyi taktiklerinden oldu.

Ayrıca Marvel, bu hafta San Diego Comic-Con etkinliğinde de yer alacak. Marvel stüdyosu, geçtiğimiz yıl bu etkinliğe katılmamıştı fakat bu sene büyük planlarının olduğunu görebiliriz. Etkinlik, “Sürekli genişleyen Marvel Sinematik Evreni’ne derinlemesine bir bakış olacak.” sözleriyle tanıtılıyor. Bu etkinlikte Marvel’in patronu Kevin Feige ve birkaç sürpriz misafirin yer alacağı söyleniyor. Marvel’ın bu etkinlikle beraber çekimleri devam eden Black Widow ve The Eternals filminin de etkinlikte resmen duyurulacağı ihtimali üzerine duruluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.