Avengers Endgame filmi sonrası hayranların şaşırtıcı Gamora teorileri

Avengers Endgame filmi sonrası hayranların şaşırtıcı Gamora teorileri

Avengers Endgame filmi sonrasında bu sefer Gamora hakkında konuşulmasıyla öne çıkıyor.

Guardians Of The Galaxy filminden tanıdığımız bu karakter için hayranlar birçok teori öne sürdü. Bu karakterimiz ile ilgili önce ufak bir hatırlatma yapalım. Karakterimiz Avengers: Infinity War filminde hayatını kaybetmişti. Thanos tarafından ruh taşını almak için yok edilen Gamora‘yı bu filmde de izledik. Filmdeki zaman yolculukları sırasında 2014 yılı civarında gördüğümüz karakterimiz o zaman diliminde hala daha Thanos için çalışıyordu. Fakat gelecekte Nebula‘nın Thanos’a karşı mücadele vermesi ve yaşanacakları öğrenmesinin ardından tarafını değiştiriyor. Böylece Avengers ekibine Thanos’un alt edilmesine yönelik öne çıktı. Filmin sonlarına doğru karakterle ilgili hiçbir fikrimiz bulunmuyordu. Ancak burada karakterin geleceği yönetmen James Gunn‘a bırakılmış bu filmde ise Russo kardeşlerin bile onun hakkında ne yapacağı belli değildi.

Avengers Endgame filminde Gamora hatırası

Avengers Endgame filminde Gamora hatırası

Filmleri tekrar tekrar izleyen Marvel hayranlarının bu konuyla ilgili bir teorisi bulunuyor. Aslında önceden Thanos‘a verdiği büyük yardımlarla bilinen Gamora‘nın sonrasında neden ortadan kaybolduğuyla ilgili birçok sebep bulunuyor. İlk olarak bir önceki filmde hayatını kaybeden karakterimiz 2014 yılındaki kişiyle içinde aynı kişi olduğu belirtiliyor. Geçmişteki özlemlerini gidermek için Avengers’la savaşmak için Thanos ve ordularıyla birlikte 2023’e gitti. Ancak bir süre sonra Mad Titan ile savaşmak için onlara katıldı. Tony Stark, Infinity Stones’u çalıp parmaklarını kopardığında, Gamora’nın beraberindeki tüm 2014 kötü adamlarıyla birlikte toza dönüşmesi net olarak belli değildi. Fakat Guardians of the Galaxy ekibini bulup yeniden onların arasına katılmak istediği öne sürülüyor.

Fakat bu teorinin gerçek çıkıp çıkmayacağını henüz bilemiyoruz. Gamora‘ya tam olarak ne olduğu ve olacağını zamanla göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.