O Artık Efsane : Leon Russell

Son günlerde birçok sanatçının doğuşuyla birçokta efsanevi isimi aramızdan ayrılırken görüyoruz. Onlar dünyaya melodilerini, sözlerini, çığlıklarını bırakıp gidiyorlar.

Bu isimlerden biri ise Leon Russell daha çok ünlü isimlerin albümlerinin credit kısmında görünen sanatçılardan olmuş. Frank Sinatra, Aretha Franklin, Bob Dylan,  Ike & Tina Turner, the Rolling Stones ve Elton John gibi birçok kişiyle çalışmış bir müzisyen. 1950’li yıllarda başladığı kariyerindeki ilk albümü Ringo Starr, John Lennon ve George Harrison ile birlikte kaydeden piyano virtüözü Leon Russell, ilerleyen yıllarda sayısız efsane ile yer aldığı çalışmalarla akıllarda kalmıştı. Besteci olarak da bilinen Russell, dün akşam ailesiyle birlikte yaşadığı evde hayatını kaybeden Leon Russell, 2011 yılında Rock and Roll Hall of Fame’e de girmişti. Russell, 1971 çıkışlı parçası “A Song For You” ile adını müzik dünyasında duyurmuş sanatçıya veda ediyoruz. Biz senden geldiğini bilmediğimiz şarkıları dinlemeye devam edeceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.