Apple WWDC 2019 Etkinliğinde iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone'lar!
|

Apple WWDC 2019 Etkinliğinde iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone’lar!

Apple, geçen gün yaptığı açıklamada 25 Mart’ta Steve Jobs Tiyatrosu’nda “Gösteri Zamanı” sloganıyla özel bir etkinlik düzenleyecek. Apple iOS 13 güncellemesi detayları.

Firma bu etkinliğin hemen ardından Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC 2019‘un 3 ve 7 Haziran arasında gerçekleşeceğini de duyurmuş oldu. Her sene düzenlediği bu etkinliklerle beraber yeni işletim sisteminin haberini veren teknoloji devi iOS 13 için hazırlıklarını sürdürüyor. Ayrıca bu etkinlikle beraber iOS, macOS, watchOS veya tvOS gibi platformların gelecekte ne olacağını yola nasıl devam ettiğini de açıklayacaklar. Bu etkinlik iOS 13 güncellemesiyle beraber firmanın 2016 öncesi modellerine destek vermeyeceği konuşuluyor. Eğer bu durum gerçek olursa iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone 5c gibi modeller belirli bir tarihten sonra güncelleme alamayacak.

iOS 13 Apple kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak?

 

 

iOS 13 Apple kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak?

Yeni gelecek güncellemede macOS Mojave işletim sisteminde de gördüğümüz “Karanlık Modu”nun gelmesi bekleniyor. Böylelikle arayüzdeki tasarım tecrübesi daha farklı olmuş olacak. iPad içinde yeni bir ana ekran özelliğiyle beraber CarPlay’de de bir takım iyileştirmeler gerçekleşecek. Dosya yönetim sisteminin gelişmesi ve belki de bir online video platformunun tanıtılmasından söz ediliyor. Bu söylentiler ve özellikler için 3 Haziran tarihini bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.