Apple, iPhone 11 lansman tarihini açıkladı! iPhone 11 özellikleri ne olacak?

Apple, iPhone 11 lansman tarihini açıkladı. Yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı yıllık etkinliğin detayları belli oldu.

Amerikalı teknoloji şirketi Apple‘ın üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonlarıyla ilgili etkinlik çok yakında Kaliforniya’da düzenlenecek. Şirketin, iPhone 11 olacağı tahmin edilen yeni nesil iPhone modelinin de 10 Eylül tarihinde tüm dünyaya duyurulacağı duyuruldu. Ürünlerle ilgili önceden sızan bilgilere göre ekran boyutu 5.4, 6.1 ve 6.7 inç olan 3 farklı iPhone modelinin tanıtılacağını tahmin ediliyor. Ekranı daha büyük olan modellerin iPhone Pro ya da iPhone Pro Max olacağı söyleniyor. Bunun dışında ise iPhone Pro modellerin yüksek çözünürlükte video ve fotoğraf çekebilen üçüncü bir kamerayla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Apple yeni iPhone modelleriyle ilgiyi yeniden üzerine çekmek istiyor

Apple yeni iPhone modelleriyle ilgiyi yeniden üzerine çekmek istiyor

Yeni iPhone modelleri ve diğer ürün yelpazesinden de bir takım yeniliklerin tanıtılacağı etkinlikle şirket büyük bir ilgi görmek istiyor. Bunun için etkinliğe de özel bir ilgi gösteren şirket, yeni iPhone modelleri yanı sıra 5. nesil Apple Watch adlı ürünü de tanıtacak. Ayrıca Mac bilgisayarlarla ilgili de yeni sürprizlerin ortaya çıkacağı söylenenler arasında yer alıyor. Bu düzenlenen etkinlikte Apple’ın oyun servisi Apple Arcade ve yenilenen internet yayını hizmeti olan Apple TV+ ile ilgili bilgiler de açıklanması bekleniyor. Apple’ın yeni işlemcisi A13’ün kullanılacağı üzerinde duruluyor.

İlginizi Çekebilir: Apple WWDC 2019 Etkinliğinde iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone’lar!

Yeni iPhone 11 Türkiye fiyatı, şu anki mevcut fiyatlara yakın olacağı tahmin ediliyor. Bu şu demek iPhone 11’in 9.899 TL, iPhone 11 Pro’nun ise 10.799TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olması ihtimali üzerinde duruluyor. Yeni ürünlerin 20 Eylül tarihinde satışa çıkacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.