AÖF sınav saati kaçta? 2019 AÖF sınav giriş belgesi sınav yeri sorgulama!

Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanan Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavı giriş belgesi ve sınav yeri sorgulama işlemleri açıklandı.

AÖF sınavları için giriş belgesi zorunlu tutuluyor. AÖF tarafından 12-13 Ocak tarihinde yapılacak sınav için giriş belgeleri ve sınav yerinin belli olduğu duyuruldu.

Peki sınav tarihleri ne zaman ve nasıl olacak?

Güz dönemi final sınavı 12 Ocak 2019 tarihinde başlayacak ve 13 Ocak 2019 tarihinde sona eriyor. Bahar dönemi vize sınavı ise 13 Nisan 2018 tarihinde başlayıp 14 Nisan 2019 tarihinde sona erecek. Bahar dönemi final sınavı 25 Mayıs 2019 tarihinde başlayıp ardından 26 Mayıs 2019 tarihinde bitecek. Sınav, Türkiye genelinde tüm sınav merkezilerinde sabah saat 9:30’da, başlayacak. Öğleden sonra ise saat 14:00’da sona erecek. K.K.T.C. Lefkoşa’da bölgesinde ise sabah saat 08:30’da başlayıp öğlenden sonra ise saat 13:00’da devam edecektir. Sınavlar Cumartesi ve Pazar günleri dört oturum halinde gerçekleşecek. Her ders için 20 soru sorulacak. Ve 30’ar dakika sınav süresi olacaktır. Sınavların başlama ve bitiş saatleri şöyle: Sabah oturumu: 09:30 – 11:30 / İkinci oturum: 14:00 – 16:00 olarak belirlenmiş durumda.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi, fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi, fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport vb… belgelerden birini getirmeniz gerekmektedir.

Sınava giriş belgesi ve sınav yerini sorgulamak için Anadolu Üniversitesinin AÖF’ün sitesinden şuradaki adrese girip belgenize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

İstanbul Kadıköy Bit Pazarı yeni adresi nerede? Nasıl gidilir?

İstanbul’un popüler bit pazarlarından olan Kadıköy Bit Pazarı için Göztepe’de kendisine ayrılmış…

Reyting nedir, nasıl ölçülür? Total ve AB grubu ne demektir?

Reyting nedir? Reyting nasıl ölçülür? Reyting ölçme aletiyle ölçüm nasıl gerçekleşir? Total…