Annabelle : Kötülüğün Doğuşu İnceleme

Herkese merhabalar bu yazımda sizlere vizyonun en çok konuşulan yapımlarından Annabelle 2 hakkındaki düşüncelerimi anlatacağım. Ama daha önce serinin ilk filmi ve daha öncesi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Annabelle nedir?
İnanmak veya inanmamak bizim elimizde ancak Annabelle gerçek bir hikaye olduğu söyleniyor. Söylentiye göre 1970 yılında,ki kesin tarih konusunda farklı söylemler var,rahibe okulunda okuyan bir kıza annesi tarafından hediye edilen bir oyuncak kendisi. Rahibe kız ve kendisi gibi rahibe olan ev arkadaşı zamanla bu oyuncak bebekten şüphelenmişler çünkü bebek evde yer değiştirmekle kalmamış bazı yerlere yazılmış notlar dahi bırakıyormuş.Bebekten şüphelenen iki kız o dönemin medyumuna götürmüşler ve medyum içinde daha önce hayatını kaybetmiş olan küçük kız çocuğu Annabelle Higgins’in ruhunun olduğunu söylemiş.Ancak ilerleyen dönemde oyuncağın daha karanlık varlıkların bulunduğu ortaya çıkmış. Warren ailesi ise bir tür ayin ile içindeki şeyi çıkarıp müzelerine koymuşlar ve bugün hala Connecticut da bir müzede sergilenmekteymiş.

Annabelle : Kötülüğün Doğuşu

Kadroda kimler var kimler yok?

Filmde yönetmen koltuğunda Ligths Out filminden tanıdığımız David Sandberg var. Oyuncu kadrosunda ise ‘Narcos’ dizisinden tanıdığımız Stephanie Sigman rahibe rolünde yer alıyor ve asıl bahsetmek istediğim oyuncu Lulu Wilson, daha önce Ölüm Alfabesi’nin 2. Filminde dikkatimi çeken bu küçük kız bu filmi de toparlamış gibi gözüküyor.

Birinci film ve daha öncesi

Uzun süredir ‘Jigsaw’ hayranı biri olarak birkaç yıl önce James Van ‘Conjuring’ mevzusuna giriş yaptığında çok heyecanlanmış ve büyük bir beklenti içine girmiştim,ilerleyen süreçte James Van beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı ve son yıllarda izleme şansı bulduğumuz en sağlam korku filmlerinden biri oldu. Bu arada James Van Annabelle serisinin de prodüktörlüğünü yapıyor. Daha sonra 2014 yılında ‘Conjuring’ den bir spinnoff projesi olarak karşımıza Annabelle’nin ilk filmi geldi. ‘Conjuring’ evreninin öncesini anlatan bu film gişede harika bir başarı yakalasa da (527 milyon$) ben pek beğenmemiştim, çünkü çok potansiyeli olan bir konuydu Annabelle .Şuna değinmeden edemicem gerek ilk filmde gerekse de ikinci filmde Annabelle bebeğini daha korkunç bir hale getirmek için çok çabalamışlar ama doğal olarak kafamızda ‘insan böyle bir bebeği niye çocuğuna hediye eder?’ gibi bir soru oluşuyor.

Annabelle 2

Film Hakkındaki Yorumum

Şimdi internetteki birçok yorumu okudum büyük bir çoğunluk çok kötü bulmuş filmi. Bence sinemaya giderken hele ki korku filmi izleyecekseniz ne ile karşılaşacağınızı iyi düşünmeniz ve beklentiyi ona göre ayarlamak lazım. Chucky 1980li yıllarda çıksa da korku sinemasında kült haline geldi ve birçok devam filmi çekildi. Annabelle’de sanki Chucky’nin dişi hali gibi. Bu yüzden zaten klişe ve hatta klişelerle karşılaşacağınızı önceden tahmin edebilirsiniz. Maalesef korku filmi piyasası klişelerden geçilmiyor son dönemde ülkemizdeki duruma girmiyorum bile o bambaşka bir yazı konusu. Bu durumları göz önüne alınca ben filmi çok beğendim. Baya eğlenceli ve gerilim dolu bir film olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

INDIE VE ALTERNATIF DÜNYASINDA 2015 YILININ EN GÜZEL ŞARKILARI

2015 yılı biterken ,müzik dünyasının , ticari ve yaratıcılık anlamında evrilmeye en…

Aurora MIX Festival ile İstanbul’a Geldi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen MIX Festival kapsamında Norveçli şarkıcı hayranları ile buluştu.…