|

Amerika’da ilk kez çok sayıda kopya ile vizyona girecek olan Can Evrenol‘un uzun metrajlı korku yapımı “Baskın”ın vizyon tarihine adım adım yaklaşıyoruz.

Korku filmi severlerdenseniz Türk sinemasının bu daldaki başarısızlığı sizi de hayal kırıklığına uğratıyor olabilir. “Baskın” ise fragmanı ile bu durumu bir basamak yukarıya çıkaracak izlenimi bırakıyor.

Klişe Türk korku filmi konuları olan üç harfli, din gibi konulardan biraz daha uzaklaşan film, görüntü ve makyajlar konusunda da oldukça başarılı görünüyor. Bu kez bu kalıplara sokamayacağımız filmin özeti ise şöyle verilmiş:

“5 polis arkadaş, gece devriyesi esnasında gelen destek çağrısı üzerine İnceağaç’a doğru yollarını değiştirirler. Kısa bir süre sonra kendilerini eski bir Osmanlı karakolu harabesinin karşısında bulurlar. Cehnnemin dibine kadar uzanan bir kabus onları beklemektedir.”

Toronto Film Festivali’nde ilk kez gösterilen film, 2016’nın ilk günlerinde Türkiye’de ve Amerika’da beyaz perdede boy gösterecek. Korku filmi sevmeyenlere, yahut sevip de Türk korku filmlerine ön yargı ile yaklaşanlara da filmin açıklamasının sıradanlığına aldırmayıp, fragmana göz atmalarını öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.