Agar io, Krunker io benzeri bağımlılık yapan 10 oyun - 2019
| |

Agar io, Krunker io benzeri bağımlılık yapan 11 oyun – 2020

Agar io ve Krunker io gibi oyunlar son dönemde giderek popülerleşiyor. Bizde her gün oyun yükleme gibi beklentileri olmayan oyunları sizler için listeledik.

İlk ortaya çıktığında basit bir sonuç ve neden ilişkisine bağlı bu oyunların grafikleri ise buna göre sadeydi. Ancak zamanla hem grafik hem oyun kalitesinde geliştiricilerin dikkat etmesiyle şimdiler Agar.io gibi benzeri oyunlar ile beraber masaüstü oyunlara rakip olan oyunlar ortaya çıkmaya başladı. Agar.io çıkışıyla bütün dünyada popüler olan bu oyun türüne bir kere başladığınızda gerisi geliyor. Bilgisayar, konsol türündeki oyunların gerek indirme gerekse yüklenme sürelerinden dolayı bu oyunlar ayda yüz milyonlarca kişiye ulaşıyor. Her oyunda farklı temalar olduğunu ve zamanla grafiklerin geliştiğini gördüğümüz oyunlardan bir kısmına göz attık.

Agar io ve Krunker io benzeri oynanması gereken 11 oyun:

1 – Miniroyale io

Listeye PUBG tarzında Battle Royale türünde oyunları sevenler için en iyi io oyunlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz MiniRoyale ile başlıyoruz. Oyun Battle Royale türüne yön veren Pokémon Rumble U’nun hissettirdikleri mekaniklere benziyor. Oyuna bir helikopter eşliğinde belirli bir bölgeyi geçerek giriş yapıyorsunuz. İlk başta elinizde bir silah bulunmuyor ve harap olmuş binalar arasında silah bulmaya çalışıyorsunuz. Silahınızı bulup mermi ve iyileştirici ilacınızı aldıktan sonra rakibinizle karşılaşmaya hazırsınız.

Oyunda üç aşama bulunuyor.Bu aşamaların hepsinde eğlenceli ve farklı türde karakterler var. Aşamalar arasında geçiş yapmak için en üstteki seçenek ekranını kullanabiliceğiniz gibi farklı bir karakter seçimi de yapabilirsiniz. WASD tuşlarıyla hareketlerinizi kontrol edip mouse ile kendinizi ve kamera açınızı yönlendirebilirsiniz. Farenin soluyla ateş edip sağ tarafıyla beraber dürbünü yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyorsunuz.

2 – Robofight io

Robofight arena içerisinde oynanan bir FPS türünde bir oyundur. Bu FPS türdeki oyunda oyuncular portallardan atlayarak harita içerisinde dünyanın dört bir yanından diğer oyuncularla dolu bir arenaya giriyorlar. Quake oyununa göz kırpan oyunun silahları da kendine özgü harita yapısıyla birleşiyor. Ne kadar süre hayatta kalacağınız, kaç rakibi eleyip devam etmenizle beraber puanınız artıyor. Oyunda kalma süren arttıkça kendine daha iyi silahlar seçebilirsin.

Oyun içerisinde oyuncunuzu WASD tuşlarıyla kontrol edip mouse ile kendinizi ve kamera açınızı yönlendirebilirsiniz. Farenin soluyla ateş edip sağ tarafıyla beraber dürbünü yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyorsunuz. F tuşu ile de denetleyici muayene eden silahınızı kullanabilirsiniz.

3 – Inkwars io

InkWars, Splatoon’a benzer bir oyundur. Bu oyunun tarayıcı üzerinden oynanan bir versiyonu da diyebiliriz. Oyunda, sıçrayıp tüpler ve silahlarla bir alanı boyadığınız bu sırada ise renkli alanınızı büyütmeniz gereken bir io oyunudur. Her farklı renk bir takımı temsil eder ve daha fazla alana hakim olan takım oyunu kazanır. Kazandığınız puanlarla beraber karakterinizi kişiselleştirebilir ve eşyalar ile süsleyebilirsiniz. Oyundan kazanılan puanlar ise sonrasında oyun içindeki dükkanda kullanılabiliyor. Oyunu klasik WASD ve mouse ile beraber oynayabilirsiniz.

4 – Aquapark io

AquaPark, io oyunları arasındaki nadir ilginç oyunlardan biridir. Bu ilginç yarış oyunun bir aquapark boyunca oyuncunuzu kaydırıyorsunuz ve diğer oyuncuları saf dışı bırakmanız gerekiyor. Parkta dolaşmak için ok tuşlarını kullanın ve rakibinize bir kere yaklaştığınızda, diğerlerini parkurun dışına itebilirsiniz. Yine de dikkatli olun, eğer engelleri aşarsanız, sizi yavaşlatabilirler ve havuza atlayan ilk kişi olmayı unutmayın!

Oyuncunuzu hareket ettirmek için klavyede AD veya sol / sağ ok düğmesi veya sol fare düğmesini kullanabiliyorsunuz.

5 – Paper io

Paper.io, boş bir sayfayı renginizle boyamaya çalışmanız gereken çok oyunculu bir tarayıcı oyunudur. Oyunda arenadaki bölgeni arttırarak diğer oyuncuları alt edebiliyorsunuz! Alan içerisinde daha fazla alana hakim olarak daha fazla puan toplayabiliyorsunuz. Oyun içerisinde açgözlülük yapmamaya çalışın çünkü bir tanesinde büyük yüzdeleri getirmeye çalışırsanız, mağlup olma ihtimaliniz artıyor!

Harita içinde hareket etmek için ok tuşlarını veya WSAD’yi de kullanabilirsiniz. Sola veya sağa, yukarı veya aşağı hareket edebilirsiniz. Bu oyunu aynı zamanda mobil cihazlardan da oynayabiliyorsunuz.

6 – BuildRoyale io

BuildRoyale.io oyunu Battle Royale kendini belirli duvarlarla koruyabileceğin bir oyundur. Bu oyunda rakipleriniz için ek engeller inşa edebilirsiniz. Bunun içinde kısıtlı bir kaynağını bulunuyor. Oyuna başlarken önce kısıtlı bir stoğunuz bulunuyor. Daha fazla ek kaynak kazanmak için önce bunun için mücadele etmeniz gerekiyor. Daha fazlası ise sizin seçimlerinize kalıyor. Oyunu klasik bir klavye tuş dizilimiyle oynayabiliyorsunuz.

7 – Hole io

Hole.io Fransız oyun stüdyosu Voodoo tarafından oluşturulan Battle Royale türünde mekanikleri bulunan bir bulmaca oyunudur. Oyuncular, kentsel bir alanda hareket eden bir kara deliği kontrol ediyor. Bu kara deliğin çeşitli nesneleri içine çekerek boyutu giderek atıyor ve oyuncuların daha küçük nesneleri olduğu kadar daha büyük nesneleri de tüketmesine izin veriyor.

8 – LittleBigSnake io

LittleBigSnake.io, yılan karakterinizi geliştirmek ve diğer oyuncuları yok etmek için ortaya çıkan bir oyundur. Oyun içerisinde yılanın kütlesini, becerilerini ve yeteneklerini arttırmak için rakipler tarafından bırakılan meyveleri yemeniz gerekiyor. Oyunda geliştikçe daha iri hale geliyor ve yolunuzu açıyorsunuz. En büyük yılan olmak için rakiplerinizi yemeniz gerekiyor.

9 – Colonist io

Colonist.io masaüstü oyunu mekaniklerinde her oyuncunun her biri için bir strateji geliştirmesine izin vermek ve basitleştirmek çok basittir. Her oyuncu sırasının başında, her birinde bir adet olan iki kart el ile oyuna başlar. Sonrasında, bu durum genellikle aynı derecede nadir görülen iki kartın gücüyle belirlenir. Ancak oyunun başkanı gibi bazı kartlar da oyunun hızını göstermek için kullanılabiliyor.

10 – ZombsRoyale io

ZombsRoyale.io oyununda savaşmak için sıkı bir şekilde hazırlanın. Öncelikli olarak en yakın noktadan kendimizi savunmak için bir silah temin etmemiz gerekiyor. Her taraf ateşlerle sarılı herkes ateş açıyor ve bizde korunmaya ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu oyunu fare ve klavyenizden W,A,S,D ile kontrol edip rahatlıkla oynayabilirsiniz.

11 – MiniRoyale2 io

PUBG tarzında Battle Royale türünde oyunları sevenler için en iyi io oyunlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz MiniRoyale’ın yeni versiyonudur. Oyuna bir helikopter eşliğinde belirli bir bölgeyi geçerek giriş yapıyorsunuz. İlk başta elinizde sadece bir adet silah bulunuyor. Sizde yıkık binalar arasında yeni silahlar bulup rakibinizle karşılaşmaya başlayabilirsiniz. Grafik açısından bir tarayıcı oyununda karşılaşacağınızdan daha yoğun bir çalışma yapıldığını fark edeceksiniz.

Bu ve bunun gibi daha fazla io oyununa Gaminguides.com adlı internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.