Jim Carrey’in 2004 yılında başrolünde oynadığı Brad Silberling yönetmenliğini yaptığı “A Series of Unfortunate Events” adlı film Netflix ile dizi serisine dönüşüyor. Yetim kalan 3 kardeşin başlarına gelenleri anlatan aynı adlı kitaptan uyarlanmış dizinin hikayesinin yazarı ise Daniel Handler. Yetimlerin soyadları Baudelaire, Fransız şair Charles Baudelaire’e bir gönderme içeriyor.

Peki hikayenin içeriği nedir ?

series-unfortunate-events-olaf-nph

Dizi, eğer mutlu ve güzel bir hikâye istiyorsanız, yanlış yerdesiniz uyarısıyla başlıyor. 14 yaşındaki, bilime ve icatlara meraklı Violet, 12 yaşındaki kitaplara meraklı Klaus ve henüz bebek olan, dişlerini her yere geçiren Sunny’den oluşan 3’lünün başına anne ve babalarının öldüğü yangından sonra sürekli talihsizlikler gelir. Bay Poe (Amerikalı romantik şair ve gotik öykü yazarı Edgar Allan Poe’ya gönderme) onların bakımını ve servetini üstlenmiş ve Violet 18 yaşına gelince servet onların olacaktır. Yetimler, uzak akrabaları Kont Olaf’ın yanına taşınırlar, ancak Kont, Baudelaire mirasına sahip olmayı kafasına koymuş, kötü kalpli bir insandır. Çocuklar başka akrabalarının yanına birkaç kez gönderilse dahi Kont bir yolunu bularak onları takip etmeye sürdürür.

Planı Violette’i kendisiyle evlenmeye zorlayarak mirasta hak sahibi olmaktır. Sonradan 5 kere farklı vasiler edinirler bu Monty amca, Josephine teyze, Meymenetli Kokular Bıçkıhanesi, Sert Kaya Temel Eğitim okulu Kont Olafın yardakçısı Esme ve eşi Jerome ve sonra GİT (Gakguk İkindisi Tutkunları) kasabasına gelirler. Sonra çocuklar Bay Poe’dan kaçarak kendileri yaşarlar. Hamarat Cırcır Hastanesi, Kaligari Karnavalı, Efkar Dağları, okyanusun altında ve Otel Epilog’ta kalırlar.

Neil Patrick Harris, Malina Weissman,  Usman Ally,  Matty Cardarople ve John DeSantis gibi isimlerin oynadığı dizi 13 Ocak 2017’de Netflix aracılığıyla yayınlanmaya başlanacak yapımın fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.