İlk ödül töreni 1949’da yapılan Emmy’nin geçtiğimiz günlerde 68. si yapıldı. Jimmy Kimmel’ın esprili tarzıyla sunduğu 68. Emmy ödülleri sahiplerinin listesi ise şöyle.

Kimler Kazandı ?

En İyi Drama Dizisi

Game of Thrones

En İyi Komedi Dizisi

Veep

Drama Kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu 

Tatiana Maslany, Orphan Black

Drama Kategorisinde En İyi Erkek Oyuncu

Rami Malek, Mr. Robot — WINNER

Drama Kategorisinde En İyi Yönetmen

Game of Thrones, “Battle of the Bastards,” Directed by Miguel Sapochnik — WINNER

Drama Kategorisinde En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Maggie Smith, Downton Abbey — WINNER

Drama Kategorisinde En İyi Yazar

Game of Thrones, “Battle Of The Bastards,” Written by David Benioff, D. B. Weiss — WINNER

En İyi Skeç Programı

Key & Peele — WINNER

En İyi Skeç Programı Yönetmeni

Thomas Kail & Alex Rudzinski, Grease: Live! — WINNER

En İyi Talk Şov

Last Week Tonight With John Oliver — WINNER

En İyi Skeç Program Yazarı

Patton Oswalt: Talking For Clapping, Written by Patton Oswalt — WINNER

En İyi Mini Dizi

The People v. O.J. Simpson — WINNER

En İyi Televizyon Filmi

Sherlock: The Abominable Bride — WINNER

Televizyon Filmi veya Mini Dizide En İyi Erkek Oyuncu

Courtney B. Vance, The People v. O.J. Simpson — WINNER

Televizyon Filmi veya Mini Dizide En İyi Kadın Oyuncu

Sarah Paulson, The People v. O.J. Simpson — WINNER

Televizyon Filmi veya Mini Dizide En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Sterling K. Brown, The People v. O.J. Simpson — WINNER

Televizyon Filmi veya Mini Dizide En İyi Yönetmen

The Night Manager, Directed by Susanne Bier — WINNER

Televizyon Filmi veya Mini Dizide En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Regina King, American Crime — WINNER

Televizyon Filmi veya Mini Dizide En İyi Yazar

The People v. O.J. Simpson, “From The Ashes Of Tragedy,” Written by Scott Alexander, Larry Karaszewski — WINNER

Em İyi Reality Yarışma Programı

The Voice — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Erkek Oyuncu

Jeffrey Tambor, Transparent — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu

Julia Louis-Dreyfus, Veep — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Yönetmen

Transparent, “Man on the Land,” Directed by Jill Soloway — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kate McKinnon, Saturday Night Live — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Yazar

Master of None, “Parents,” Written by Aziz Ansari, Alan Yang — WINNER

Komedi Kategorisinde En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Louie Anderson, Baskets — WINNER

Drama Kategorisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Ben Mendelsohn, Bloodline — WINNER

Drama Kategorisinde En İyi Erkek Konuk Oyuncu

Hank Azaria, Ray Donovan — WINNER

Drama Kategorisinde En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Margo Martindale, The Americans — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Peter Scolari, Girls — WINNER

Komedi Kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu

Tina Fey & Amy Poehler, Saturday Night Live — WINNER

En Özel Program

Grease: Live! — (WINNER)

Variety Özel Ödülü

The Late Late Show Carpool Karaoke Prime Time Special — WINNER

Reality Şov yada Realty Yarışmalarda En İyi Sunucu

RuPaul Charles, RuPaul’s Drag Race — WINNER

En İyi Planlanan Reality Program

Shark Tank — WINNER

En İyi Planlanmamış Reality Program

Born This Way — WINNER

En İyi Belgesel Özel Ödülü

What Happened, Miss Simone? — WINNER

En İyi Belgesel Ödülü

Making a Murderer — WINNER

En Bilgilendirici Seri Ödülü

Anthony Bourdain: Parts Unknown — WINNER