Müzik Festivalleri Cinsiyet Eşitliği için Anlaşıyor

Müzik Festivalleri Cinsiyet Eşitliği için Anlaşıyor

45 müzik festivali etkinliklerinde cinsiyet eşitliği olması yönünde söz verdi.

Uluslararası 45 müzik festivali etkinliklerinde cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele etmeyi vaat ediyor. 2022’den itibaren line-up’larda, konferans panellerinde ve daha fazlasında 50/50 bölünmek üzere cinsiyetlere yer vereceklerini belirtiyorlar. PRS Foundation’ın Keychange adıyla başlattığı yeni programında müzik endüstrisinde kadınların daha fazla etkinliklerde bulunması için uğraşıyor.  Canada’dan BreakOut West ve North by North East; New York’dan Winter Jazzfest ve A2IM Indie Week; ve the BBC Proms, Kendal Calling, Sŵn, ve Liverpool Sound City gibi festivaller bu programa desteklerini de onayladılar. Proje için PRS Foundation CEO’su Vanessa Reed “2018’deki toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki odaklanmamız, bazı kadınların İngiltere’de oylanmasına verilen asırlık durumu ile uyumludur. Toplum genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin artırılması devam ediyor ve yaratıcı endüstriler arasındaki eşitsizliklerin artan toplumsal bilinirliği ile, müziğin somut değişimine cevap verme ve taahhüt etme fırsatına sahibiz “dedi.

PRS Foundation

 

Bakalım başka hangi büyük festivaller bunu onaylayacak bizde bekliyoruz. Michael Kimmel’dan “Neden Cinsiyet Eşitliği Herkes İçindir ?” adlı konuşmayı da aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.