Türkiye’nin en köklü müzik festivallerinden olan ve bu yıl 26. düzenlenecek Akbank Caz Festivali yaklaşıyor. 12 – 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Caz dünyasının en iyi isimlerine yer verecek festivalde bu yılda birçok sanatçı bulunuyor.

26. Akbank Caz Festivali Programı:

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi

20 Ekim Perşembe, Saat: 20:30 Ron Carter Golden Striker Trio

Ron Carter Golden Striker Trio

Cemal Reşit Rey Konser Salonu

16 Ekim Pazar, Saat: 18.00 Paolo Fresu – Omar Sosa Duo
16 Ekim Pazar, Saat: 20.30 Pharoah Sanders
19 Ekim Çarşamba, Saat: 20.30 Amir ElSaffar and Two Rivers

Akbank Sanat (Beyoğlu)

13 Ekim Perşembe, Saat: 19.00 Sokratis Sinopoulos Quartet
14 Ekim Cuma, Saat: 19.00 Stefano Battaglia
15 Ekim Cumartesi, Saat: 14.00 Söyleşi: Sinema & Caz: Seda Binbaşgil
15 Ekim Cumartesi, Saat: 15:00 Çocuk Atölyesi: “İçimdeki Ritim”
17 Ekim Pazartesi, Saat: 19.00 Masayoshi Fujita
18 Ekim Salı, Saat: 19.00 Deniz Taşar “Uykuda Bir Bulut”
20 Ekim Perşembe, Saat: 12.00 & 14.00 Master Class: Dans & Caz
20 Ekim Perşembe, Saat: 19.00 Bulut Gülen Quintet “Su”
20 Ekim Perşembe, Saat: 20.00 Performans: Dans & Caz
21 Ekim Cuma, Saat: 17.00 Söyleşi: Dans & Caz
21 Ekim Cuma, Saat: 19.00 Alper Yılmaz Trio
21 Ekim Cuma, Saat: 20.00 Performans: Dans & Caz
22 Ekim Cumartesi, Saat: 13.00 Panel: Cazseverlerin Bugünü, Cazın Geleceği
22 Ekim Cumartesi, Saat: 9.00 Timuçin Şahin Trio

Babylon:

orig_21182

13 Ekim Perşembe, Saat: 21.30 Erik Truffaz Quartet
14 Ekim Cuma, Saat: 22.30 Theo Croker
14 Ekim Cuma, Saat: 23:59 Midnight Session: Poldoore (LIVE)
15 Ekim Cumartesi, Saat: 22.30 Nouvelle Vague
15 Ekim Cumartesi, Saat: 23.59 Midnight Session: DJ Chris Tofu
16 Ekim Pazar, Saat: 20.00 Manouche Ala Turca
18 Ekim Salı, Saat: 21.30 Ali Perret’s DU.DU, Mehmet Uluğ Gecesi
19 Ekim Çarşamba, Sat: 21.30 Tony Allen “Tribute to Art Blakey”
20 Ekim Perşembe, Saat: 21.30 Jason Marsalis Vibes Quartet
21 Ekim Cuma, Saat: 22.30 Saul Williams
21 Ekim Cuma, Saat: 23:59 Midnight Session: Awesome Tapes From Africa
22 Ekim Cumartesi, Saat: 22.30 Orkesta Mendoza feat. Salvador Duran
22 Ekim Cumartesi, Saat: 23:59 Midnight Session: Jonny Rock (DJ set)
23 Ekim Pazar, Saat: 20.00 Önder Focan & Şallıel Bros. “Funkbook”

The Seed:

12 Ekim Çarşamba, Saat: 20.00 Charenee Wade Presents: The Gil Scott-Heron Project

Volkswagen Arena:

21 Ekim Cuma, Saat: 21.00 Imany

Imany Live

Caddebostan Kültür Merkezi:

14 Ekim Cuma, Saat: 20.30 Fatih Erkoç True Love
15 Ekim Cumartesi, Saat: 20.30 Ferit Odman “Dameronia with Strings” feat. Terell Stafford
22 Ekim Cumartesi, Saat: 20.30 Okay Temiz, Tuluğ Tırpan & Juan Garcia-Herreros

Moda Sahnesi:

13 Ekim Perşembe, Saat: 22.00 Gevende “Bilinmeyen ve Daha Önce Çalınmamış Parçalar”
19 Ekim Çarşamba, Saat: 22.00 Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” & Arkadaşları

Nardis Jazz Club:

18 Ekim Salı, Saat: 21.30 Ray Blue Band
19 Ekim Çarşamba, Saat: 21.30 Ray Blue Band

Summart Sanat Merkezi:

18 Ekim, Salı October 18 Tuesday 20:00 Selen Beytekin

Pera Palace Hotel Jumeirah:

13 Ekim Perşembe, Saat: 18.30 Söyleşi: Edebiyat & Caz: Murat Meriç ile Türkiye’de Müzik Tarihi
14 Ekim Cuma, Saat: 21.00 İlham Gencer, Bir Yaşayan Çınar

Kontra Plak:

15 Ekim Cumartesi, Saat: 16.00 Söyleşi: Türkiye’de Yapılmış Caz Plaklarına Genel Bir Bakış

Soho House:

22 Ekim Cumartesi, Saat: 16.00 Söyleşi: Moda & Caz

İstanbul Lindy Hoppers, Taksim:

15 Ekim Cumartesi, Saat: 15.00 Atölye: Lindy Hoppers Swing Jazz

İstanbul Lindy Hoppers, Kadıköy

22 Ekim Cumartesi, Saat: 15.00 Atölye: Lindy Hoppers Swing Jazz
22 Ekim Cumartesi, Saat: 16.00 Atölye: Lindy Hoppers Jazz Tap

Çay Saatinde Caz:

13 Ekim Perşembe, Saat: 15.00-18.00 Pera Palace Hotel Jumeirah
20 Ekim Perşembe, Saat: 15.30-18.00 The Grand Tarabya

Cazlı Brunch:

16 Ekim Pazar, Saat: 10.30-14.00 Bizim Tepe
23 Ekim Pazar, Saat: 10.30-14.00 Club Quartier

Akbank Sanat Kafe`de Akşamüstü Caz:

15 Ekim Cumartesi, Saat: 18.00 Akbank Sanat
22 Ekim Cumartesi, Saat: 18.00 Akbank Sanat

Liselerde Caz Atölyeleri:

Üsküdar Amerikan Koleji
13 Ekim Perşembe, Saat: 10.00 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

Kadıköy Anadolu Lisesi
13 Ekim Perşembe, Saat: 13.00 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

Özel Şişli Terakki Lisesi
14 Ekim Cuma, Saat: 10.00 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

Özel Enka Lisesi
14 Ekim Cuma, Saat: 13.15 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

Özel Alman Lisesi
17 Ekim Pazartesi, Saat: 10.00 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

İstanbul Amerikan Robert Lisesi
17 Ekim Pazartesi, Saat: 15.30 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

Avusturya Lisesi
18 Ekim Salı, Saat: 10.00 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu

Galatasaray Lisesi
18 Ekim Salı, Saat: 13.00 Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu