23 Şubat 2018 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler
| |

23 Şubat 2018 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Her hafta olduğu bu haftada sinemada birçok film vizyona girecek.

Peki bu hafta vizyonda neler var ? 

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 8 film vizyona girecek. Bu filmler geçen haftadan Hadi Be Oğlum, Black Panther, Kayhan, Özgürlüğün Elli Tonu, Cebimdeki Yabancı, Mutlu Canavar Ailesi, Deliha 2 ve Labirent: Son İsyan filmleriyle yarışacak. İşte 23 Şubat 2018 tarihinde vizyona girecek filmler şöyle :

Görevimiz Tatil

9 yıldır tatile çıkmayan bir ailenin, terapi seansıyla başlayan değişimleri, tatilleri ile devam edecektir! Ailece birarada olmanın yeniden keşfedileceği eğlenceli tatil macerası, pekçok kişinin hayatını değiştirip, ülke gündemine bile oturacaktır. Yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı filmin oyunculuk kadrosunda Demet Akbağ, Zafer Algöz, Ali Keçeli, Deniz Altan, Enis Arıkan, Onur Dilber, Sinan Çalışkanoğlu, Filiz Ahmet, Sarp Akkaya, Hakan Bilgin, Özlem Türkad bulunuyor.

Tavşan Peter

Yaramaz tavşan Peter ve arkadaşı, boş bir kır evini sahiplenmişlerdir. Eve yerleşen kahramanlar günlerini gün etmekte ve sakin bir hayat sürmektedir. Ancak bu durum, suratsız Bay McGregor’un ortaya çıkmasıyla değişir. İmha işi için gelmiş olan Bay McGregor ile sevimli kahramanlarımız arasında büyük bir çatışma başlar. Bu süreçte işin içine hayvan sever Bea de dahil oluyor. Filmin yönetmenliğini Will Gluck yapıyor seslendirme kadrosunda ise Rose Byrne, Domhnall Gleeson, Sam Neill var.

Alem-i Cin

Yeliz 25. Yaş gününden itibaren onu çağıran kabuslar görmeye başlar. İçinde bulunduğu durum derinleştikçe ailesi ile ilgili gizli kalmış kanlı ve kirli sırlar ortaya çıkar. Bu durumdan sıyrılmaya çalıştıkça daha büyük kabusların içine çekilen, Yeliz’e eski bir aile dostu yardım etmek ister ama düşman bu dünyadan değildir. Hep birlikte insanın aklını zorlayan cinler alemi ile tanışırlar. Yani Alem-i Cin’le. Özgür Bakar’ın yönetmenliğini yaptığı filmin Ayçın Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turcu, Süleyman Kadim Kabaali, Cihangir Köse, Yüksel İvgen var.

Samson

Eski Ahit’in akıllara kazınan kahramanı Samson, insanüstü güçlere sahip olan bir adamdır. Silah olarak kullandığı oyma bir kemik sayesinde düşmanlarını darmaduman etmektedir ve kimse onu durduramamaktadır. Alışılmadık bu Tanrı vergisi armağanı, halkını köleleştirilmekten kurtarmak için kullanması gereken Samson’ın gençlik hırsı sonucu yaşadığı trajik bir evlilik, onu intikam amacıyla Filistin ordusu ile karşı karşıya getirir. Kardeşi bir isyan hazırlığındayken, yalnızca Samson’un Filistinli baştan çıkarıcı Delilah’a, Tanrı’ya ve Filistin’e boyun eğmesi, hapis ve körlüğü nihai zafere dönüştürecektir…

Yönetmen : Bruce MacDonald, Gabriel Sabloff
Oyuncular: Taylor James, Jackson Rathbone, Billy Zane

All The Money In The World (Dünyanın Bütün Parası)

Amerika’nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty’nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.’ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınperderine gider. Ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiştir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte ise John Paul Getty Jr.’ın hayati tehlikesi her geçen saniye artıyor.

Yönetmen : Ridley Scott
Oyuncular:  Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Charlie Plummer, Romain Duris, Andrew Buchan, Timothy Hutton, Stacy Martin

Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır) 

Yıl 1983, yer Kuzey İtalya… Tatilini ailesiyle birlikte geçiren 17 yaşında bir erkek çocuğu, güneş, yaz ve yazlık havası… Bu tatlı yaz kasabasında her yarın, bir düne benzemektedir. Ta ki ailenin arasına her şeyi değiştirecek bir yabancı karışıncaya kadar. İnsan ruhuna hem büyük bir yara hem de şifalı bir merhem olan ilk aşkın tohumları bu yabancının bohçasındadır.

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Victoire du Bois, Esther Garrel

The Florida Project

Okullar tatil olmuştur. Haliyle 6 yaşındaki Moone ve ekibinin Florida’nın bu yaz günlerinde tek dertleri daha çok eğlence, daha çok macera ve daha çok dondurmadır. Bu sevimli çocuk grubu, yetişkin dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmıştır. Onlar için hayat sadece istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Çocukların sadece uzaktan izledikleri ve zaman zaman dalga geçtikleri, artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için ise Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir.

Yönetmen: Sean Baker
Oyuncular: Willem Dafoe, Brooklynn Kimberley Prince, Bria Vinaite, Valeria Cotto, Christopher Rivera, Caleb Landry Jones

Kırlangıçlar Susamışsa

Karadeniz’in bir dağ köyünde yaşayan Murat, fotoğraf ve belgesel filmler çeker. Köyde dingin bir hayat sürmekte olan Murat, dağlarda ve kayalıklarda yeğeni Burak’a kırlangıçların gizemli hikayesini anlatır. Amcasından etkilenen Burak, kendi düş dünyasındaki kırlangıçlar için yuva yapmaya başlar. Öte yandan, Murat’ın kendi ile ilgili bir takım sıkıntıları vardır. Köyde kalmakla gitmek arasında kararsızlıklar yaşadığı bir dönemde yaylaya ilginç bir adam gelir. Bu adam uzun yıllardır köyünden uzak yaşayan Harun’dur. Kısa zamanda Murat ve köylüler, Harun’la dost olurlar. Murat için her şey yolunda giderken, bir sabah telefonda HES’çilerin jandarma refakatında bir kez daha vadiye geldiği bilgisi ulaşır. Murat ve köylüler HES’çilerin konuşlandıkları yere akın akın giderler. Gergin bir bekleyiş sonrasında bütün tehditlere karşı yılmayan köylüler sonunda HES’çilere saldırır. Bu inançlı direnişin sonucunda kolluk kuvveti (jandarma ve polis) ile vadiye gelen HES’çiler bir kez daha geri püskürtülür.

Yönetmen: Muhammet Çakıral
Oyuncular: Burak Sarı, Murat Sarı, Hamit Demir

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.