23 Şubat 2018 İtibariyle Başka Sinema'da Neler Var ?
|

23 Şubat 2018 İtibariyle Başka Sinema’da Neler Var ?

Her yerde olan sinema salonlarına alternatif oluşturan Başka Sinema‘da bu hafta da “Bize Her Gün Festival” mottosuyla yoluna devam ediyor.

Başka Sinema’da Bu Hafta Hangi Filmler Var ?

Her hafta olduğu gibi bu hafta da festival sinemasına yakışır filmler bulunuyor. 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren Başka Sinema’da 6 adet film vizyonda gösterilmeye devam edecek. İşte bu haftanın filmleri şöyle :

İyi Günler / Hao ji le

Çin’in güneyindeki küçük bir kasabada sağanak bir yağış bekleniyor. Nişanlısının başarısız geçen estetik ameliyatını telafi etmek için para bulmaya çalışan Xiao Zhang, patronundan bir milyon yuan para çalar. Hırsızlık haberi kasabada hızla yayılır ve sadece bir gecede herkes Zhang’ın ve paranın peşine düşmesini anlatıyor.  Birçok festivalde yarışan ve Altın At Film Festivali’nden “En İyi Animasyon” ödülü alan filmin yönetmenlik koltuğunda Jian Liu bulunuyor.  Oyuncu kadrosunda ise Zhu Changlong, Yang Siming, Cao Kou ve Ma Xiaofeng bulunuyor.

Seanslar : İstanbul Beyoğlu Pera 12:30  / İstanbul Boğaziçi Ünv. SİNEBU çeşitli gün ve seanslarda

Sevgisiz / Loveless

Zhenya ve Boris, bıkkınlık, nefret ve karşılıklı suçlamalarla tükenen evliliklerini sonlandırma yolundadırlar. Boşanma işlemlerini başlatmadan çok önce hayatlarına birileri giren ikili yeni bir başlangıç yapmak için sabırsızdır; ta ki tartışmalarından birine kulak misafiri olan 12 yaşındaki oğulları Alyosha ortadan kayboluncaya kadar. Efsane “Leviathan” filmiyle Andrey Zvyagintsev’in yönetmenlik yaptığı filmin oyuncu kadrosunda  Mariana Spivak, Alexei Rozin, Matvei Novikov var.

Seanslar : İstanbul Beyoğlu Pera 21:00  /  İstanbul Kadıköy Moda Sahnesi 14:15, 18:45

Aman Doktor / Djam

Filmimiz Djam : Eski bir denizci ve Rebetiko türü müziğin büyük bir hayranı olan Kakourgos, tekneleri için zor bulunan bir parçayı almak üzere yeğeni Djam’i İstanbul’a gönderir. Genç kadın burada 18 yaşındaki Avril ile tanışır; göçmenler için gönüllü yardım yapan ve burada ne parası ne de tanıdığı biri olan başka bir genç kadın. Cömert, kendinden emin, tahmin edilemez ve özgür ruhlu Djam, Midilli’ye yaptığı, müzik, yeni insanlar, paylaşılanlar ve umutla dolu bu yolculukta Avril’i kanatlarının altına almasını anlatıyor. Tony Gatlif’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Daphne Patakia, Simon Abkarian, Maryne Cayon bulunuyor.

Seanslar : İstanbul Kadıköy Moda Sahnesi 16:45

Kalp Atışı Dakikada 120 / 120 battements par minute

ACT-UP Paris, 1990’ların başında sayısız hayatı karartan ve sonlandıran AIDS’e karşı dünyanın her yerinde oluşturulan sivil örgütlerden biridir. Nathan Sean, Sophie ve Jeremie önderliğinde bu epidemiye karşı toplumun duyarsızlığı, bilgisizliği ve ilaç şirketlerinin çıkarcılığıyla savaşan gruba yeni katılanlardandır. İnsanları bilinçlendirmek için ACT-UP Paris ile verdiği mücadelede Sean’ın hayatına girmesiyle, onun için her şey kökünden değişmesini konu alıyor. Yönetmenliğini Robin Campillo’nun yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel bulunuyor.

Seanslar : İstanbul Boğaziçi Ünv. SİNEBU çeşitli seanslarda

Beni Adınla Çağır / Call Me By Your Name

1983 yazında, İtalya’nın kuzeyinde 17 yaşındaki Elio Perlman (Timothée Chalamet) günlerini, ailesinin 17 yüzyıldan kalma villasında geçirmektedir. Miskince notaların kopyasını çıkarıp, arkadaşı Marzia (Esther Garrel) ile flörtleşmektedir. Bir gün, doktora tezi üzerinde çalışan 24 yaşındaki Oliver (Armie Hammer) Greko-Roman kültür alanında çalışan Elio’nun babasına (Mark Stuhlbarg) yardım etmek için yanlarına gelir. Elio ve Oliver kısa bir süre içinde bu yazın, hayatlarını sonsuza dek değiştireceğini fark ediyorlar.  Luca Guadagnino’nın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Armie Hammer, Timothée Chalamet ve daha birçok isim bulunuyor.

Başka Çarşamba – Moonlight

Zaman ve mekanla sınırlandırılamayacak bir büyüme hikayesi anlatıyor. Bu hikayenin merkezinde ise Miami’de yoksul bir mahallede büyüyen Chiron adlı bir çocuğun hayatının üç farklı dönemi ve kendi kimliğini keşfetme çabasını anlatıyor.  Barry Jenkins’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Janelle Monáe bulunuyor.

Bu hafta sizde bağımsız sinemaya destek vermek istiyorsanız bu filmlere bir göz atmanızı öneriyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.