23 Kasım Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Her hafta olduğu gibi bu cuma günü de birçok yeni film vizyona girecek.

Peki bu hafta vizyonda neler var ?

Grinch

Grinch ve köpeği Max, Who köyünden ayrılarak kimsenin yaklaşmaya cesaret edemediği bir mağarada yaşamaya başlar. Sessiz yaşamından memnuniyet duyan Grinch’in korkusu Noel’i büyük coşku ile karşılayan Who halkının kutlamalarıdır. Bu yıl kutlamaların daha da abartılı olacağını öğrenen Grinch bir plan yapar. Plana göre Grinch Noel Baba kılığına girecek ve yılbaşını çalacaktır, böylece kutlamalar yok olacaktır. Eş zamanlı olarak köyde yaşayan Cindy-Lou da Noel babayı yakalayıp annesine yaptığı yardımlar için teşekkür etme planı yapar. Acaba bu iki planın karşılaşması nasıl olacak?

Yönetmen: Yarrow Cheney, Scott Mosier

Oyuncular: Yekta Kopan, Azra Ayorak, Ebru Saçar Aktaç

Robin Hood

Filmde, Robin Hood’un Haçlı Seferleri’nden dönmesinden sonra yaşananlar konu ediliyor. Robin Hood, döndüğünde Sherwood Ormanı diye, kötülüklerle dolu bir yerle karşılaşır. Robin Hood, hem halkın ekonomik sıkıntılarıyla mücadele edip hem de Nottingham Şerifi’nin yolsuzluklarıyla başa çıkmaya çalışır.  Robin Hood’da yönetmen koltuğuna “Black Mirror” ve “Peaky Blinders” gibi önemli dizilerin yönetmenliğini üstlenen Otto Bathurst oturuyor.

Yönetmen: Otto Bathurst

Oyuncular: Taron Egerton, Jamie Foxx, Jamie Dornan

Deliler: Fatih’in Fermanı

Film, Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisinin Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmesiyle başlayan süreci anlatıyor.  Fatih Sultan Mehmet, bu olay sonucunda Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan bu görev için Deliler Birliği’ni Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Deliler, Vlad’ın çetesinin Alaca köyüne saldırdığını öğrenir ve köyü kurtarmaya girişirler.

Yönetmen: Osman Kaya

Oyuncular: Erkan Petekkaya, Cem Uçan, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu, Yetkin Dikinciler

Put Şeylere

Film, bir grup sanatçının hayatının el kamerası nedeniyle nasıl değişebileceğini gösteriyor. Kablo ile birbirlerine bağlı iki ev arkadaşı, bir hemşire, bir torbacı, narsist bir yönetmen gibi bambaşka karakterlerdeki bu gruptan kameranın hayatlarına girmesi sonucu birazının şansı dönerken birazının hayatı kararacak.

Yönetmen: Onur Ünlü

Oyuncular: Türkü Turan, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Öykü Karayel, Elit İşcan

Bizi Hatırla

Film, başarılı bir kariyere sahip olan Kaan’ın ihmal ettiği babasının rahatsızlanması sonucu onunla yeniden bağ kurma çabasını işliyor. Eşi, çocukları ve büyük uğraşlarla ulaştığı mevkisi ile Kaan sakin bir yaşam sürer. Kendi hayatına odaklanan Kaan, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref’i ihmal eder. Bu durum Eşref’in rahatsızlanması ile değişir fakat Kaan işini bırakıp babasının yanına gidemez, babasını İstanbul’a kendi yanına getirir. Eşref, rahatsızlık vermemek için evine geri dönmek ister ve baba-oğul birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarını fark ederken nasıl davranacaklarını da bilemezler.

Yönetmen Çağan Irmak

Oyuncular: Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk

https://www.youtube.com/watch?v=XzmNPzWqLRo

Muhtemel Aşk

Film, Christian isminde genç bir adamın geçmişini geride bırakma isteği ile süpermarkette çalışmaya  başlamasını ve buradaki uyum sürecini konu alıyor. Christian, market içindeki yepyeni telaşlarla başa çıkmaya çalırken ona en büyük destek Bruno’dan gelir. Bruno,  Christian’a kendi çocuğuymuş gibi davranarak işi kolayca öğrenmesini sağlar. Cristian’ın şeker reyonunda çalışan Marion’a aşık olmasıyla işler farklı bir boyut kazanır.

Yönetmen Thomas Stuber

Oyuncular: Franz Rogowski, Sandra Hüller, Peter Kurth

Yaz / Leto

Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan Leto/Yaz filminde Kirill Serebrennikov yönetmen koltuğunda oturuyor.  Film, 1980’lerde bir yaz günü başlıyor ve Sovyetler Birliği’nde rock’n’roll’un kahramanlarının hayatlarına değiniyor.  Yaz’da, rock starı Viktor Tsoi ile genç müzisyen Mike ve Mike’ın eşi Natacha arasında geçen, dönemin ruhunun yoğun biçimde hissedildiği, müziğin merkeze konulduğu bir aşk üçgeni konu ediliyor.

Yönetmen Kirill Serebrennikov
Oyuncular: Teo Yoo, Roman Bilyk, Irina Starshenbaum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.