Uzun zamandır merakla beklediğimiz ve Hollanda’dan doğma Altın Gün grubu ve Ernesto Chahoud 21 Ekim’de Garaj’da olacak.

Altın Gün Hollanda’dan başlayan ve başka ülkelere de sıçrayan Saykodelik, funk, rock ve Türk Halk müziğinin karışımıyla oluşan ilginç bir grup. Haziran ayında çıkardığı yeni single’ı ‘’Goca Dünya’’yı, 21 Ekim Cumartesi akşamı Türkiye’de ilk kez Garaj sahnesinde seslendirecek. Lübnanlı müzik gurusu ve plak dükkânı sahibi Ernesto Chahoud Ortadoğu’nun soul ve funk yelpazesinden seçtiği şarkılarla Altın Gün’ün hemen ardından sahnede olacak.

 

Jacco Gardner ve Jasper Verhulst’ın; İstanbul’da 70’ler Türk psikedelik rock’ından etkilenmesiyle temelleri atılan; vokalde Merve Daşdemir ve vokal/saz/tuşlularda Erdinç Ecevit Yıldız’ı da içeren Altın Gün; Üç Hürel’den Barış Manço’ya, Zafer Dilek’ten Neşe Karaböcek’e kadar 70’lere yön veren birçok saykodelik rock klasikleri ve türküleri yorumlayarak efsane şarkıları festival sahnelerine taşıyor. Bunun dışında da Lübnanlı müzik gurusu ve plak dükkânı sahibi Ernesto Chahoud; Discogs ve Boiler Room ortaklığıyla gerçekleşen canlı yayındaki setinden sonra sıkça bahsedilmeye başlayan bir isim ve performansını da merak ediyoruz.

Kaçırmamanızı önerdiğimiz bu etkinliğin biletlerine şuradaki adresten ulaşabilirsiniz. O zaman grubun güzel yorumlarından bir Orhan Gencebay klasiği olarak bildiğimiz ‘Goca Dünya’yı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

17 Haziran İstanbul Radiohead Etkinliği

Birkaç gündür internette bir etkinlik görüyorum. Bakıyorum Facebook arkadaşlarımın çoğu katılıyorum, ilgileniyorum…