1979 REVOLUTION Iran'da Engellendi

1979 REVOLUTION Iran’da Engellendi

1979 REVOLUTION adlı 1978-79 İran devrimini anlatan oyun İran’da engellendi. 4 Nisan’da Steam’de yayınlanan oyun için 2 hafta sonra İran hükümeti engelleme planını açıklamıştı.

Oyun için hükümet ne diyor ?

Iran’s National Foundation for Computer Games (NFCG) oyun için ” Bu tür oyunlar gençlerin ve yetişkinlerin düşüncelerini yanlış bilgilerle zehirlenebilir ve ruhlarına zarar verebilir ” türünde bir bildiri paylaşmıştı. 16 Kasım’da Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Türkçe ve Farsça’da yayınlanacak oyun için hükümet IP’leri ve proxy’leri engellemeye başlamış. Bunun yanında IP ve proxy değişikliklerinin yapıldığı Singapur gibi ülkelere de ulaşımı engellemiş bulunmaktalar.

1979 REVOLUTION Game

Oyun Amerika asıllı İranlı oyun geliştirici Navid Khansari tarafından İslamik devrimi göstermek amacıyla yapılmış. Oyun yapımına 3 yıl harcayan Khansari oyun dağıtımı için birçok şirkete sunum yapmış ancak başarısız olmuş. Ardından ufak bir dağıtım kısmı da olsa internette satışa sunulmuş.

Oyunu Steam’den  20 tl’lik bir ücret karşılığıyla alabileceğiniz oyunun fragmanı hemen aşağıda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.