18. Filmekimi festivali programı açıklandı! 4-13 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul'da

18. Filmekimi festivali programı açıklandı! 4-13 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da başlıyor.

İKSV tarafından her sene düzenlenen ve bu yıl TV+ uygulamasının işbirliği sayesinde yapılacak olan Filmekimi yeniden merakla bekleniyor. Ekim ayının en çok beklenen festivali olarak akıllara kazınan etkinlik sinemaseverler için yine iddialı bir program paylaştı. İstanbul içerisindeki çeşitli sinema salonlarında 10 gün boyunca sürecek olan festival ardından Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek. Bu sene 63 filmin izlenebileceği festivalde özellikle Cannes, Venedik ve Toronto film festivallerinde öne çıkan yapımlar yer alıyor. 28 Eylül tarihinde biletleri satışa çıkacak olan festival, bu kez #spoileryeme hashtag’iyle beraber sinemaseverleri karşılıyor. Filmekimi İKSV tarafından bu yıl 18. kez gerçekleştirilmiş olacak.

İlginizi Çekebilir: 18. !f İstanbul 2019: Bağımsız Filmler Festivali’nden Öneriler

18. Filmekimi festivali programı ve detayları

Bu yılın programını paylaşan Filmekimi, paylaştığı etiket ile sinemaseverlerin herkesten önce filmleri burada izlemesi gerektiğini belirtiyor. Festivalde bu yıl şu filmler öne çıkıyor. Scarlett Johansson ve Adam Driver’lı Marriage Story, Steven Soderbergh’in Meryl Streep, Gary Oldman ve Antonio Banderas’lı filmi The Laundromat, ünlü Fransız yönetmen Xavier Dolan’ın Matthias & Maxime’i, Ken Loach’un yeni filmi Sorry We Missed You yer alıyor. Onun dışında Cannes’ta beğenilen Diego Maradona, Taika Waititi’nin Toronto’da İzleyici Ödülü alan ve Oscar’a taşınması beklenen filmi Jojo Rabbit, Cannes’da En İyi Film ödülüne layık görülen Parasite’ı mutlaka izlemeniz gerektiğinizi söylemek istiyoruz. Pedro Almodovar’ın Dolor y Gloria’sı, Terence Malick imzalı A Hidden Life, Cannes’da senaryo ödülü alan Portrait of A Lady on Fire gibi birçok önemli yapım bu programda yer alıyor.

Filmekimi’nin biletleri 28 Eylül tarihinde satışa çıkarılıyor

Filmekimi İstanbul gösterimlerinin hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) sadece 12 TL olacak. Hafta içi 19.00 ve hafta sonu seansları (11.00-13.30-16.00-19.00) tam 30 TL, indirimli 18TL, tüm 21.30 seansları ise 30 TL olurken Ankara ve İzmir şehirlerinde ise Tüm seanslar tam 25 TL, öğrenci 17 TL gibi bir fiyatla satışa sunulacak. Festivalin filmlerini sinemaseverler bu sene İstanbul Beyoğlu’nda Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Nişantaşı’nda Cinemaximum City’s ve Kadıköy’de Rexx Sineması ve Kadıköy Sineması’nda, Ankara’da Cinemaximum Cepa, İzmir’de Cinemaximum Konak Pier’de izleyebilecek.

Filmler hakkında bilgiler, programın tümü, gösterim çizelgesi ve diğer tüm ayrıntılara 18. Filmekimi festivalinin sitesinden ulaşabilirsiniz.

2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Flight of the Conchords Özel Bölümünden İlk Tanıtım Videosu

2007-2009 yılları arasında yayınlanan Flight of the Conchords dizisinin özel bölümünün ilk…

(English) Deep Purple’dan Yeni ŞarkıNew Song: Deep Purple – Time For Bedlam

inFinite adını verdikleri 20. stüdyo albümlerinin hazırlığında olan Deep Purple, albümden bir…