|

17 Haziran İstanbul Radiohead Etkinliği

Birkaç gündür internette bir etkinlik görüyorum. Bakıyorum Facebook arkadaşlarımın çoğu katılıyorum, ilgileniyorum diyerek bu aktiviteye ilgi gösteriyor. Gitmeseler de sevdikleri grup A Moon Shaped Pool albümünü sevdikleri grup Radiohead’i seven ortak insanlarla dinleme düşüncesine bağlılıklarını hissediyorum.

Etkinlik Firuzağa’da  Velvet Indieground Records adlı bir plakçı dükkanında 17 Haziran’da gerçekleşiyor. Ufak dükkanında içinde müzik tutkusunu sürdürerek dinleyicilere güzel plaklar ulaştırarak, muhabbet ederek ulaştırmak isteyen güzel bir arkadaşımız olduğunu o dükkanlara gidenlerden öğreniyorum. Seogu Lee adlı arkadaşımızın müziğe olan tutkusuna 5-10 kişi değil milyonlarca insan gelse de engel olamayacak. Bu 5-10 kişinin dini ( hangi din olursa olsun ) içeriklere sığınarak ellerindeki korku aletleri ile o gün sadece müzik dinlemek, sohbet etmek orada olan arkadaşlarımıza karşı aldıkları tavırı yanlış buluyoruz. O arkadaşlarımıza en güzel yanıtın sevgi olacağını düşünüyorum.

Twitter’da başlayan https://twitter.com/hashtag/korelikardesimizeplakdukkaniaciyoruz adlı hashtag’e sizde katılarak isterseniz maddi, isterseniz manevi yardımlarınız ile destek olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.