13 Mayıs Anneler Günü'nde İzlenebilecek Belgesel ve Filmler
|

13 Mayıs Anneler Günü’nde İzlenebilecek Belgesel ve Filmler

Sadece bir gün değil her zaman annelerimizi hatırlayıp onları sevdiğimizi söyleyelim. Yoksa bu özel diye uydurulan günler pek anlam ifade etmeyebilir. Bu yıl 13 Mayıs’ta kutlanacak anneler günü için bizde güzel belgesel ve filmler seçtik. Anneniz ve ailenizle beraber evde güzel anlar geçirmek için bu listemize göz atmanızı öneriyoruz. Bu listenin bir kısmında Netflix bir kısmında da başka platformlardaki filmler yer alıyor.

Bütün Annelere!

Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

Orijinal finalinden yaklaşık on yıl sonra seyircileriyle yeniden buluşan dizi, Lorelai, Rory ve Emily Gilmore’un dört mevsim boyunca yaşadıkları değişiklikleri anlatıyor. Samimi ve muzip olarak belirtilen mini dizi tek sezon 4 bölüm olarak rahatlıkla bitirilebilir.

Eyvah Annem Dağıttı!

Eyvah Annem Dağıttı!

Çiçeği burnunda bekar anne Amy, sorumluluklarının yükünü daha fazla kaldıramayınca kendi gibi tükenmiş iki anneyle çılgın bir maceraya dalar. 2016 yapımı filmde Mila Kunis, Christina Applegate ve Kristen Bell oynuyor.

Eğlenceli Annelerin Akşam Yemeği

Eğlenceli Annelerin Akşam Yemeği

Çocuklarının aynı anaokuluna gitmesinden başka ortak noktası olmayan dört kadın, ufaklıklar olmadan bir gece geçirmek ister. Ancak gece beklediklerinden oldukça eğlenceli geçer. 2017 yapımı filmin türü komedi olarak belirtiliyor.

Ruhların Sonbaharı

Ruhların Sonbaharı

İki dul komşu Addie ve Louis’in yalnızlıklarını bir parça hafifletmek için masum biçimde aynı yatakta uyumaya başlaması, gerçek bir romantizmin de fitilini ateşler. Ritesh Batra yönetmenliğindeki yapım romantik drama olarak geçmektedir.

Son Arabalı Sinema

Son Arabalı Sinema

Hasta annesi için eve geri dönen bir adam, yıkımın eşiğindeki arabalı sinemayı işleten babasıyla arasındaki buzları eritip yakınlaşmaya başlar.

İhtiras Tramvayı

İhtiras Tramvayı

Aile çiftliğini alacaklılara kaptıran, yaşlanmakta olan Güney hanımefendisi Blanche DuBois, teselliyi kız kardeşi Stella’da aramak üzere New Orleans’a seyahat etmesini anlatıyor. 1951 yapımı Marlon Brando ve Vivien Leigh’in başrolünde olduğu film siyah-beyaz severler için kaçırılmaması gerekenler arasında bulunuyor.

Tiffany’de Kahvaltı

Tiffany’de Kahvaltı

Servet avcısı Holly Golightly, yaşadığı binaya zengin bir kadının sponsorluğunda taşınan umut vaat eden yazar Paul Varjak’ın büyüsüne kapılır. 1961 yapımı siyah-beyazı renkle kavuşturan filmde Audrey Hepburn oyunculuğu izleyip duygulara kapılmak kaçınılmaz.

What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

Efsanevi şarkıcı ve aktivist Nina Simone’un hikayesi daha önce hiç duyulmamış konser kayıtları, değerli arşiv çekimleri ve en iyi bilinen şarkıları eşliğinde anlatılan belgeseli kaçırmamanızı öneriyoruz.

Adım Malala

Adım Malala

Bu belgesel, kadınların eğitim hakkını savunan genç bir Pakistanlı kızın vurulmasını, hayatta kalmasını ve verdiği çabaların öyküsünü anlatıyor. Animasyon dalında üstün bireysel başarı Emmy ödülü kazanan yapımı ilham ve ders vereceğinden eminiz.

Iris

Iris

Albert Maysles; 93’ünde bile kariyerinin zirvesinde olan, elbise seçen, mankenlere akıl veren, alıcılarla pazarlık eden bir moda efsanesini anlatıyor.

Mr. Mom

Mr. Mom

Ev işlerini ve çocuklara bakma görevini üstlenen işsiz bir babanın komik öyküsünü izleyip anneliğin kolay olmadığı hatırlatan film 1983 yapımı komedi-drama türünde.

Mermaids

Hayal kırıklığı ile son bulan bir ilişki sonrasında Bayan Flax her şeyini toplayıp yaşadığı kasabadan taşınır. Bayan Flax’ın sorumlu olduğu iki tane de kızı var; büyüdüğü zaman bir rahibe olmayı hayal eden Charlotte ve dokuz yaşındaki Kate ise yüzme şampiyonu olur. 60’lı yıllarda geçen filmde kendilerini bulmaya çalışan bir avuç insanın yaşamı anlatılır.

Room (Gizli Dünya) 

 

5 yaşındaki bir çocuk, Jack (Jacob Tremblay) ve onun genç annesi Ma (Brie Larson), küçük bakımsız bir evde yaşamaktadır. “Oda” olarak adlandırılan ve penceresiz, sadece tavanında ışıklığı olan bu evde Yaşlı Nick (Sean Bridgers) denilen bir adamın esiri olarak hayatını sürdürmektedirler ve asla dışarı çıkmamaktadırlar. Ma, şu ana kadar Jack’i durumun gerçekliğinden korumuştur fakat Jack 5. doğum gününde olayı artık anlamaya başlar ve Ma artık onun yaşının yeterli olduğunu düşünüp ona bir kaçış planı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.